Centilmenler DVD kulübü

Centilmenler DVD kulübü

Yanlış tercihler sonucu mahkum kalınan yalnızlık ve pişmanlık: Bir Aptalın Anıları


Bazı filmler öyle sıra dışı bir hikâyeye ya da heyecan dolu aksiyon sahnelerine sahip değildir. Yine de filmdeki ufacık bir sahne, hatta arka fonda çalan bir şarkı bile sizi derinden etkileyebilir ve filmi bir solukta izlemenize neden olabilir. Flashbacks of a Fool da size kesinlikle sıradışı bir hikâye ya da aksiyon sahneleri vadetmiyor. Ama karşısına çıkan fırsatları iyi değerlendirememiş ve yalnızlığı seçmiş bir adamın başından geçenleri çok doğru bir şekilde izleyenlere aktarmayı başarıyor.
 
KONU

Yeni nesil James Bond filmleriyle adından oldukça söz ettiren Daniel Craig, filmde yıldızı sönmüş bir aktör olan Joe Scot’u canlandırıyor. Hiçbir yapımcının artık bir rol vermek istemediği Joe, okyanus kıyısında saray gibi bir evde yaşamasına rağmen yapayalnız. Tüm bu yalnızlığını alkol, uyuşturucu ve her gece birlikte olduğu farklı kadınlarla gidermeye çalışsa da yalnızlığı yakın zamanda verdiği kararların değil, geçmişinde yaşadığı ve belki de seçmeye mecbur bırakıldığı hayatın sonucu.
 
Film ilerledikçe adındaki gibi bir aptallık hikâyesi olmadığını anlıyoruz. Joe’yu bugüne getiren yanlışlar onun en doğru seçimleri yaptığını düşünerek aldığı kararlar... 
O, hayatı boyunca güçsüz biri olarak kalmaktansa, yalnız ama güçlü olmayı tercih ediyor ve bu hayatın beraberinde getirdiği tüm zorlukları da kabullenmeyi...
 
NEDEN İZLENMELİ?

- Daniel Craig’in yitik bir yıldızı, insanı rahatsız eden o ifadesiz ve donuk bakışlarıyla bile ne kadar başarılı canlandırdığını görmek için.

-En çarpıcı sahnelerde devreye giren Roxy Music’den “If There is Something”i dinleyebilmek için.

- "Asıl 'Issız Adam' hikâyesi nasıl anlatılır?" sorusunun cevabını görmek için.

- Filmin o unutulmaz son beş dakikasına tanık olmak için.
 
UNUTULMAZ REPLİK


 
BU FİLMİ SEVEN BUNLARI DA SEVER

- A Good Year

- Garden State

- Beautiful Girls

- Elizabethtown


 Begüm Özdemir

İZLE
4000 Parçalık James Bond Koleksiyonu
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası