Centilmenler DVD kulübü

Centilmenler DVD kulübü

GQ.com.tr'nin artık yeni bir köşesi var. Film tutkunu erkeklere film tavsiyeleri...

Mükemmel bir gelecek hayal edin... Ultra-modern bir şehir, saat gibi işleyen bir sistem. Tüm bu “mükemmel”liğin ise bir bedeli var; 30 yaşında ölmek. 23'üncü yüzyılda geçen apokaliptik distopya Logan's Run, türün benzer bir örneğindeki Equilibrium gibi yine bir 'sistem polisinin uyanışı' hikâyesi.


KONU

William F. Nolan ve George Clayton Johnson’ın aynı adlı romanından 1976 yılında İngiliz yönetmen Michael Anderson tarafından uyarlanan filmdeki ütopyada, insanlar 30 yaşına geldiğinde, yeniden doğacaklarına inandırıldıkları ve bunu yapmaktan büyük bir onur duydukları gösterişli bir törenle onların düşündüğünün tam aksine ölüme gönderilmektedirler. Kahramanımız Logan ise (tam da görevi bu sistemden kaçmak isteyenleri yakalayıp infaz etmek olan) bir kum adamdır. Ancak bir gün tüm bu düşüncelerini yerle bir edecek olan Jessica ile tanışır ve “isyan” başlar.


NEDEN İZLEMELİ?

- Zamanında dizisi de çekilen, ancak son üç bölümü gösterilmeden yayından kaldırılan Logan’s Run, döneminin en sağlam distopyalarından biri.

- Üstelik 2014'te Drive'ın yönetmeni Nicolas Winding Refn tarafından remake'i çekilecek. Logan karakterini de yönetmenin yine Drive filminde beraber çalıştığı başarılı oyuncu Ryan Gosling’in canlandıracak. Göreceği ilgi şimdiden aşikar olan filmin orijinalini izleyip günün trendlerinin önünden gidebilirsiniz.

- Logan's Run Dolby Stereo olarak çekilen ilk film.

- 70’li yılların unutulmaz aktrisi Farah Fawcett de küçük bir rol ile kadroda.

- Friends'in “The One with Ross and Monica's Cousin” bölümünde Ross Geller’ın iddiasına göre gelmiş geçmiş en seksi film

- Üstelik “Bir kız nasıl tavlanmaz?”ı görmek için de Logan’ı örnek alabilirsiniz.


UNUTULMAZ REPLİK

 

 

BU FİLMİ SEVEN BUNLARI DA SEVER

- Equilibrium

- Fahrenheit 451

- A Brave New World

- 1984

Begüm Özdemir

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası