Daha Sıkı Göğüs Kasları İster Misiniz?
DAHASI+

Daha Sıkı Göğüs Kasları İster Misiniz?

Sıkı göğüs ve karın kaslarına sahip olmak neredeyse her erkeğin hayalidir. Yaptığınız yoğun antrenmana rağmen istediğiniz sonucu elde edemiyorsanız Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hakan Gündoğan’ın sözlerine kulak verin.

 

Erkek vücudunun daha formda görünmesini sağlayan kaslardan biri de göğüs kasıdır. Spor yaparken antrenörlerin çalıştırmanızı istediği bölgelerin başında göğüs kası ve karın kasları gelir. Ancak yine de istediğiniz görünüme kavuşamıyorsanız estetik cerrahiden yardım alabilirsiniz. Alanında uzman doktorlardan Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hakan Gündoğan ile göğüs kasını şekillendiren ameliyat olarak da bilinen Pektoral Implant tekniğini konuştuk.

Dr. Gündoğan’a göre bu ameliyat, herhangi bir sağlık problemi olmayan ve biyolojik olarak kas gelişimini tamamlamış, spor geçmişi olan ve göğüs bölgesinde daha erkeksi bir görünüm isteyen her erkekte uygulanabilen bir yöntem. Görünümünde bütüncül bir iyileşme arzu edenler için Pektoral Implant ameliyatıyla kombine bir şekilde karın kaslarını belirginleştirmeye destek olan Vaser Hi Def Liposculpture adlı teknik de uygulanabiliyor. Six pack ya da baklava görünümü elde etmek için bu yöntemde kasların üzerinde biriken fazla yağlar vücuttan uzaklaştırılıp kasların daha belirgin hale getirilmesi (definition) için özel bir liposuction yöntemi kullanılıyor.

Dr. Gündoğan, Pektoral Implant ameliyatı olmak isteyenler için şu önemli bilgileri de paylaştı: “Bazı erkeklerde, genetik olarak göğsün üst kısmına nazaran alt kısmında dolgunluk olma eğilimi vardır ve bu kişiler sıkı egzersize rağmen kas kitlesinde artış olsa da şeklinde değişiklik elde edemeyebilir. Bu durum göğüs bölgesinde orantısız bir görünüme neden olur. Pektoral Implant uygulaması ile göğsün alt üst kutupları arasındaki bu orantısızlık giderilip daha çekici, daha erkeksi bir görünüm elde edilebilir. Pektoral Implant uygulanmadan önce erkek tipi meme büyümesi (Jinekomasti) sorununun olup olmadığının da değerlendirilmesi gerekir. Böyle bir durum söz konusuysa öncelikle bu sorunun ortadan kaldırılması ve daha sonra Pektoral Implant işleminin uygulanmalıdır.”

İyileşme Süreci Nasıl?

Hastane ortamında ve mutlaka uzman doktor tarafından yapılması gereken Pektoral Implant ameliyatında genel anestezi uygulanıyor. İşlem koltukaltından açılan küçük bir kesi ile endoskopik olarak yapılıyor ve implant genellikle göğüs kasının arka tarafına yerleştiriliyor. Ameliyat sonrasında göğüs bölgesine bandaj yapılıyor ve bandaj iki gün kalıyor. Sonrasında ise korse takılıyor. Dikişler bir hafta içerisinde kendiliğinden eriyor. Ameliyattan üç gün sonra günlük hayata devam edilebiliyor.

İZLE
#BenimAntrenörüm: Karın Kaslarınızı Hızla Şekillendirin
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası