Nedir Bu Megaformer?
Fitness

Nedir Bu Megaformer?

Minimum sürede maksimum verimle performans ve kas gelişimi, denge, dayanıklılık gibi harika sonuçlar sağlayan antrenman sistemi Megaformer adeta mucizevi. Lakin gerçek hayatta mucizeler için istikrar ve çaba gerekiyor. Türkiye'nin ilk Megaformer master eğitmeni Nelly İlyasova ve antrenör Taylan Özgür Çınar ile bu Hollywood antrenmanının gizemini çözüyoruz.

Sevgili herkes, özenilen ve sağlıklı vücutlar için bir kısayol yok. Antrenman teknikleri çeşitlenip geliştikçe farklı disiplinler bir araya geliyor ve zaman, efor denkleminde amaca hizmet eden yöntemler gelişiyor. Birkaç yıl önce The New York Times'ın "Torturer to the Stars" diye tanımladığı Megaformer buradaki stüdyoda da ünlü-ünsüz fark etmeden derslerde tüm katılımcılara eşit derecede "torture" ve gelişim sağlıyor.

Megaformer'ın hedefe giden yolun bir ya da birkaç durağında illa ki kazandıracakları var. "Aletli pilates" önyargısını kırmak için iki egzersiz yapmanın yeteceği antrenman türünü Türkiye'de bir bilenle keşfedebilmek önemli bir fırsat. Kas gelişiminden definasyonuna, eklem yükünden, kondisyon artırmaya bu teknikten ne kadar faydalanabiliriz diye Türkiye'deki ilk  Türkiye'nin ilk Megaformer stüdyosu ShapeUp İstanbul'dan Nelly İlyasova ve Taylan Özgür Çınar ile  konuşuyoruz.  

ShapeUp

 
İZLE
#BenimAntrenörüm: Sıçramanızı Güçlendiren Çalışma
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası