Eleventy'den Anlamlı Destek
DAHASI+

Eleventy'den Anlamlı Destek

Her yıl Eylül ayının son Pazar günü dünya çapında düzenlenen ve Prostat kanserine ilişkin farkındalık yaratmayı ve tedavisine ilişkin çalışmalara finansal destek sağlamayı amaçlayan The Distinguished Gentleman’s Ride (Centilmenler Sürüşü), bu yıl Yapı Kredi Bomontiada’nın ev sahipliğinde ve lüks İtalyan giyim markası Eleventy'nin öncülüğünde gerçekleşti.

Prostat kanserine ilişkin farkındalık yaratmak hedefiyle klasik ve nostaljik motosiklet severleri bir araya getiren The Distinguished Gentleman’s Ride’ bu yıl Yapı Kredi Bomontiada’dan yola çıktı. 250'ye yakın motosiklet tutkunu, İstanbul'un Tarihi Yarımada'sını keşfettikten sonra sürüş yine aynı noktada sona erdi. Etkinlikte Lüks İtalyan giyim markası Eleventy’de Leica Türkiye ile birlikte bu anlamlı etkinliğe destekte bulunarak alkışları topladı. 

 

Eleventy

 

Dünyadaki önde gelen erkek sağlığı fonu olan Movember Foundation yararına düzenlenen etkinlikler ile bu güne kadar 18,5 milyon dolardan fazla bağış toplandığını belirten DGR İstanbul Organizasyon Sorumlusu Attila Algan“Dünyada ve ülkemizde erkeklerde en sık rastlanan ikinci kanser türü prostat kanseri. Buna karşın hastalığın erken teşhis ve doğru yaklaşım yöntemleri ile tamamen tedavi edilebilmesi mümkün. The Distinguished Gentleman’s Ride etkinlikleri ile toplanan bağışlar daha fazla erkeğin prostat kanseri ile ilgili bilinçlenmesini, erken tanı için tarama testi yaptırmasını ve sağlığına kavuşmasını desteklemek için kullanılıyor” dedi.

 

Eleventy

İstanbul olarak bu etkinliğe 2014 yılından beri katıldıklarının da altını çizen Algan “Çok küçük bir grup olarak başladığımız sürüşe bu yıl 250’ye yakın motosiklet katıldı. Hedefimiz en kısa sürede Sidney, Londra, New York ve Los Angeles gibi binin üzerinde katılımcının yer aldığı büyük şehirlerin arasına girebilmek ve prostat kanseri ile ilgili araştırmalar için daha fazla finansal destek sağlayabilmek” dedi.

 

 

İZLE
Eleventy İle Bahar 2022
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası