İlk Podcast Serimiz Bilinçli Geyik'te Sezon Finaline Doğru
DAHASI+

İlk Podcast Serimiz Bilinçli Geyik'te Sezon Finaline Doğru

Bir süre önce GQ Türkiye'deki hareketlilik dahilinde yeni podcast serilerine başlayacağımızı duyurmuştuk. Yasemin Yapanar'ın Bilinçli Geyik'leri her hafta devam ediyor. İşte dost sohbetleri ile sonlanacak ilk sezonun üç keyifli kaydı.

 

Yeterliyim. Yeterlisin. Yeterliler 

Kendimi ortaya koydukça bu sefer de korkularımın direği, yetersizlik hissi aldı götürdü beni. Tüm varlığımla otantikliğimin farkına varırsam ve aynı otantikliğin dünyadaki her insanda olduğunun da bilincine varırsam kıyaslama halim bitebilir. Gayet de yeterli hissettiğim bir hayat yaşayabilirim. Mi acaba?

Dost Sohbetleri: Rida Kıraşı

İlk konuğum; En büyük ilham perim, dostum, terapistim ve eğitmenim Rida Kıraşı. Meditasyon eğitmeni, ses şifası terapisti ve somatik deneyimle uygulayıcısı kendisi. Ayağı yere basan spritüellik, meditasyona oturmak, hayaller kurmak, bedeni duymak gibi konulara girdik çıktık. Keşke bir gün herkes Rida'yla tanışsa da hayat bayram olsa. 

Yargısıyla. Kaygısıyla.

Fark bile etmeden amma yargılayabiliyorum hayat görüşü benden farklı olanı. Resmen kendimi üstün görüyorum birtakım insanlardan. Biraz da içimizdeki yargıçı konuşalım. İhityacımızı duymaya çalışalım. Gün gelecek başkasını yargılamayacağız ki biz de yargılanmayacağız. Çünkü başkalarını nasıl yargılarsak, biz de aynı yoldan yargılanıyoruz.

 

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası