Telefonunuzu Mikroplardan Temizleyin!

Koronavirüs salgını nedeniyle telefonunuz en tehlikeli eşyalarınızdan biri olabilir. Peki telefonunuzu nasıl temizleyebilirsiniz? Cevabı burada.

14 Mart 2020

Telefonunuzu Mikroplardan Temizleyin!

Koronavirüsü uzak tutmak için her gün ellerini yıkıyorsun. Fakat bu yeterli olmayabilir. Ellerimizle sürekli kullandığımız akıllı telefonları şu sıralar sağlığımız için en büyük tehditlerden biri. Bilim insanlarının yaptığı testlere göre, virüs plastik ve paslanmaz çelik üzerinde iki ila üç gün yaşayabiliyor. Hastalığı önlemek için yapılan açıklamalarda, telefonların, klavyelerin ve tablet bilgisayarların günlük olarak temizlenmesi öneriliyor. Peki en sık kullandığımız eşyamız olan telefonlarımızı nasıl daha steril hale getirebiliriz?

Öncelikle telefonunuzu yanlış temizlemek telefona zarar verebilir. İçine sıvı kaçırabilir ve ekranının çizilmesine neden olabilirsiniz. Kullandığınız dezenfektanları doğrudan telefona püskürtmeyin ve ovalamaktan kaçının. Bunun yerine, telefonunuzu kapatıp tüm kabloları çıkarın. Temizleme işlemi sırasında telefonunuz kapalı olmalıdır. Telefonunuzu silmek için eczaneden alacağınız alkollü dezenfektanı öncelikle mendile sıkın. sonrasında “nazikçe” telefonunuzu temizlemeye başlayın. Telefonunuzu temizlemek için mendil olarak mikrofiber temizlik bezlerini tercih edin.

Teknoloji devi Apple, telefonların ev için kullanılan temizlik ürünleriyle temizlenmemesini tavsiye ediyor. Samsung ise yakın zamanda mağazalarında ve servislerinde UV ışığıyla telefonlara dezenfeksiyon hizmeti sunacak. Sağlığınızı korumak sizin elinizde, lütfen steril olmayan ortamlardan ve eşyalardan uzak durun!


Bitkilerinize Değer Vermenin Tam Zamanı!

ZEVK | Bitkilerinize Değer Vermenin Tam Zamanı!

Geçmişe Doğru, Son Sürat

OTOMOBİL | Geçmişe Doğru, Son Sürat

#GQEvde: Yaşam Alanınız İçin En Rahatlatıcı Aksesuarlar

ZEVK | #GQEvde: Yaşam Alanınız İçin En Rahatlatıcı Aksesuarlar

#GQEvde: 10 Sürükleyici Kitap

GQ LOVES | #GQEvde: 10 Sürükleyici Kitap

Evde Hayatınızı Kolaylaştıracak Akıllı ve Pratik Tasarımlar

TEKNOLOJİ | Evde Hayatınızı Kolaylaştıracak Akıllı ve Pratik Tasarımlar

Yaşlanmayan Klasikler

OTOMOBİL | Yaşlanmayan Klasikler

Daha Fazla Göster