Denizlerin Formula 1'i

Denizlerin Formula 1'i

2013 Class 1 Dünya Powerboat Şampiyonası’nın Pendik Marintürk İstanbul City Port’ta gerçekleşen Türkiye etabı tamamlandı.

Hafta sonu boyunca oldukça çekişmeli geçen ve heyecanlı anlara tanıklık eden Türkiye yarışlarının kazananları belli oldu.

15 Haziran Cumartesi günü gerçekleşen yarışlarda Hub Team (AUS) yarışta birinci, Uğur Işık’ın yarıştığı Zabo – Işıklar Takımı ikinci ve İtalya 8 Fendi Racing Takımı üçüncü oldu. Yarışların son bulduğu Pazar günü ayağında ise birinci Victory Team (UAE), ikinci Luca Fendi’nin, Giovanni Carpitella ile yarıştığı LF10 (ITA) takımı, üçüncü ise Cumartesi gününün birincisi olan Hub Team (AUS) oldu.

Kazananlar, izleyicilerin yoğun ilgi gösterdiği renkli bir ödül töreni ile kupalarına kavuştu.

Çin’de geçirdikleri kazanın ardından Türkiye yarışlarına tamir edilen tekneleriyle katılan Zabo – Işıklar Takımı yarışmanın ilk gününü ikinci olarak tamamladı; ancak 16 Haziran Pazar günü yaşanan teknik arıza sebebiyle hem Zabo – Işıklar Takımı, hem de Türkiye etabının ikinci Türk pilotu Tarık Öktem’in yarıştığı Polimersan – Poliform Takımı çekilmek zorunda kaldı.

Class 1 Işıklar Turkish Grand Prix 8 takımla start aldı. Abu Dhabi (UAE) Takımı, yarışmanın ikinci turunda takla atarak yarışa devam edemedi ve yarış 6 takım ile tamamlandı.

Pazar gününün yarışlarında birincilik ödülünü Işıklar Holding YKB Rıza Işık ve Ortadoğu’dan sorumlu Orta Afrika Cumhuriyeti Bakanı Joseph Geha, ikincilik ödülünü Class 1 Başkanı Nicolo di San Germano, üçüncülük ödülünü ise Marintürk Marina Müdürü Gonca Uygun ve Kurumsal İletişim Müdürü Ömer Faruk Erten verdi.

Çin’de başlayan ve ikinci etabı Türkiye’de gerçekleşen Class 1 Dünya Powerboat Şampiyonası 2013 yarışları 18 – 20 Ekim Terracina (İtalya) ve Dubai ile devam edecek, 5 – 6 Aralık tarihlerinde ise Abu Dhabi’de son bulacak.

Class 1 Dünya Powerboat Şampiyonası 2013 Türkiye Yarışları

15 Haziran 2013 / Cumartesi

Kazananlar; 1. olan Hub Team (AUS) Darren Nicholson ve Rossco Willaton, 2. olan Zabo – Işıklar Takımı (NOR) Uğur Işık ve Chris Zaborowski, 3. olan LF8 Fendi Team (ITA) Miles Jennings ve Alfredo Amato.

16 Haziran 2013 / Pazar

Kazananlar; Birinci olan Victory Team (UAE) Arif Al Zaffain ve Mohammed Al Marri, ikinci olan LF10 (ITA) Luca Fendi ve Giovanni Carpitella, üçüncü olan Hub Team (AUS) Darren Nicholson ve Rossco Willaton.

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası