Droid'ler Canımız Ciğerimiz

Ev, araba, uzay gemisi falan değil; Star Wars âleminde seyahat ediyorsan, en güzel yatırım bir droid.

11 Aralık 2015

Droid'ler Canımız Ciğerimiz

Cinsine, donanımına göre size sağlayacağı her çeşit fayda mevcut. Mevzu ayakta kalmaksa, R2-D2’yu al, hem evladın gibi sev, hem hayata tutun. Açılmadık kapıyı o açar, uzay gemini o onarır, mesajını o getirip götürür. Her eve lazım.

“Benim macerada gözüm yok, barış elçisiyim” diyorsanız, size bir protokol droid’i lazım. Onların da en güzeli (en azından gördüğümüz kadarıyla) C-3PO. Kendisi çağının Google’ı. Akıl alır gibi değil ama 6 milyon formun üzerinde iletişim kurma donanımına sahip. Hangi kültürde nasıl davranılması, nasıl oturup nasıl kalkması gerektiğini o biliyor. Tam bir diplomat. Bir nevi Batman’in Alfred’i gibi de görülebilir ama çelikten sinirler ve Michael Caine karizması yerine çelikten bir bünye ve doğal sempatikliği var. Sayesinde yıldızlar arası otobanda kaybolmazsınız. Tek kusuru: Çoğunlukla feci kafa ütülemesi. Ama ona da hak verin bir zahmet; kolay değil, “6 milyon dil” diyoruz.

Şimdi elimizde bir de BB-8 var; ne gibi cinliklere sahip henüz bilemiyoruz ama R2-D2’ya yakın duruyor. Yani bu, R2-D2’nun bizim dünyamızda 2000’li yılları görmüş modeli. Şirinlik de, yoldaşlık da on numara. Ateş altında hızlı davrandığını da tahmin ediyoruz.

 

Star Wars: The Force Awakens'ın yeni karakterleri, seri hakkında ukalalık bilgisi, kafamızdaki soruların cevapları ve bunlardan biraz daha fazlası GQ Türkiye Aralık sayısında sizi bekliyor.


GQ Kış 2020 Sayısında Neler Var?

DERGİ KONULARI | GQ Kış 2020 Sayısında Neler Var?

GQ Sonbahar 2019 Sayısında Neler Var?

DERGİ KONULARI | GQ Sonbahar 2019 Sayısında Neler Var?

2019 Yılının En Heyecanlı Anları

DERGİ KONULARI | 2019 Yılının En Heyecanlı Anları

Cape Town'da Büyük Beyazla Randevu

DERGİ KONULARI | Cape Town'da Büyük Beyazla Randevu

GQ Yaz 2019 Sayısında Neler Var?

DERGİ KONULARI | GQ Yaz 2019 Sayısında Neler Var?

GQ İlkbahar 2019 Sayısında Neler Var?

DERGİ KONULARI | GQ İlkbahar 2019 Sayısında Neler Var?

Daha Fazla Göster