Sahneye Çıkmadan Dinlemeniz Gereken 5 Şarkı

Siz smokininiz, saçınız ve ayakkabınızla ilgilenin; havaya sokma işi müzikte. Kırmızı halıya hazırlanırken ya da oraya varmadan yolda dinlemeniz özenle seçtik. Devamı partide!

07 Aralık 2015

Sahneye Çıkmadan Dinlemeniz Gereken 5 Şarkı
  1. EYE OF THE TIGER / SURVIVOR

Duyar duymaz insanda şınav çekme, kum torbası yumruklama ya da sokağa fırlayıp koşma isteği uyandıran bu şarkı, kırmızı halıya hazırlanırken dinlemeniz gerekenlerde ilk sırada. Ülkemizde “Rocky’nin müziği” diye de bilinen Eye of the Tiger’ı uygun dozda (bir defa) almanızı tavsiye ederiz.

  1. KALİNKA / ANONİM

Bir Rus halk ezgisi olan Kalinka, yavaş başlayıp hızlanması, ardından coşup taşmasıyla insana, en az adını aldığı kalinka meyvesi kadar güç ve enerji verir. Kalinka bulamıyorsanız şarkısını dinleyin.

  1. SEX MACHINE / JAMES BROWN

Duyduğumuza göre, James Brown’un hayatını anlatan film Get on Up’ın çekimlerinde sette ha bire bu şarkı dönmüş. Filmde Brown’u canlandıran oyuncu Chadwick Boseman; ne saç ne makyaj, onu en çok ünlü şarkıcının o gevrek ve güçlü sesinin havaya soktuğunu söylüyormuş. Bir bildiği olmalı diyor ve bu efsane şarkıyı listemize ekliyoruz. 

  1. BEN BÖYLEYİM / ATHENA

Saçımı böyle taramasa mıydım, saatim smokinime uygun mu, kaşkolum nerede benim? Durun, sakinleşin. En iyi haliniz doğal, samimi ve rahat haliniz; unutmayın. Yakın vakitte yapılan bir araştırma, kalabalık davetlerde insanların birbirleri hakkında en çok akıllarında kalan şeyin, konuşma biçimleri olduğunu söylüyordu. Kimse saatinizi hatırlamayacak, emin olun ama gülüşünüz hakkında aynı şeyi söyleyemeyeceğiz. En iyisi Athena’dan Ben Böyleyim’i dinleyin, kendiniz olun, gülümseyin.

  1. DISCO CONNECTION / ISAAC HAYES

Oturmaya mı gidiyoruz? Kalkıp ısınmaya başlayın. Kendinizi dans pistine atmadan evvel evde ufak ufak alıştırma yapmak için disko ritimleri ideal. Gerisi zaten gecenin sonundaki partide kendiliğinden gelecek.


GQ Kış 2020 Sayısında Neler Var?

DERGİ KONULARI | GQ Kış 2020 Sayısında Neler Var?

GQ Sonbahar 2019 Sayısında Neler Var?

DERGİ KONULARI | GQ Sonbahar 2019 Sayısında Neler Var?

2019 Yılının En Heyecanlı Anları

DERGİ KONULARI | 2019 Yılının En Heyecanlı Anları

Cape Town'da Büyük Beyazla Randevu

DERGİ KONULARI | Cape Town'da Büyük Beyazla Randevu

GQ Yaz 2019 Sayısında Neler Var?

DERGİ KONULARI | GQ Yaz 2019 Sayısında Neler Var?

GQ İlkbahar 2019 Sayısında Neler Var?

DERGİ KONULARI | GQ İlkbahar 2019 Sayısında Neler Var?

Daha Fazla Göster