Diktatörlere oynayanlar

Diktatörlere oynayanlar

Diktatörlere oynamak, Sting’den Beyoncé’ye şarkıcıların ne zamandır “ekstra”sı...

Türkmenistan halkının sıtkının sıyrıldığı devlet başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov’un doğum günü konserinde Happy Birthday Mr. President şarkısını söyleyen Jennifer Lopez “ne yaptın be ablacım” eleştirilerine maruz kaldı. Ancak lopez ne ilk ne de son. Diktatörlere oynamak, Sting’den Beyoncé’ye şarkıcıların ne zamandır “ekstra”sı...

Sting ve Gülnara Kerimova

Özbekistan’ın insan hakları dendi mi akan suların durduğu bir ülke olmaması onu bozmadı. Lider İslam Kerimov’un kızı Gülnara istedi, Sting kapısına gönderilen özel uçağa atlayıp Özbekistan Moda Haftası 2009 için Taşkent’e gitti. Giydiği tişörtlerin küresel ısınmayla ilgili mesajlar vermesine çok dikkat eden Uluslararası Af Örgütü üyesi müzisyen “Oldu mu şimdi?” eleştirilerine, “Ama Bay Kerimov tam bir çevreci” diye cevap verdi. Oldu.


Beyoncé ve Mutasım-Billah Kaddafi

Libya lideri Muammer Kaddafi’nin oğlu Mutasım-Billah’ın 2009’u 2010’a bağlayan yılbaşı gecesi, Karayipler’deki St. Barts Adası’nda verdiği partinin günahını gecede sahne alan Beyoncé’ye kesmeden önce, davetlilere bir göz atalım: Jon Bon Jovi, Usher, Jay-Z, Mariah Carey, Lindsay Lohan... Arada ilk taşı atabilecek günahsız yokmuş.

Haberin devamı GQ Türkiye Ağustos sayısında ve iPad edisyonunda

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası