Grammy Ödülleri Tartışmaların Gölgesinde Sahiplerini Buldu
Güncel

Grammy Ödülleri Tartışmaların Gölgesinde Sahiplerini Buldu

Yılın en prestijli müzik ödül töreni Grammy’de bu sene kadınlar gecenin kazananları olarak ayrıldı. Taylor Swift en iyi albüm dalında 3 ödülü kucaklarken Beyoncé toplamda 28. ödülünü alarak tarihte en çok Grammy alan sanatçı olarak rekor kırdı. Tartışmaların gölgesinde gerçekleşen Grammy’nin şüphesiz en akılda kalan görüntüsü Harry Styles’ın Alessandro Michele imzalı Gucci kostümüydü.

Adaylar duyurulduğundan beri tartışmaların odağında olan Grammy’ye, After Hours albümüyle ortalığı kasıp kavuran ve hiçbir adaylığı olmayan The Weeknd katılmadı. Kendisi Blinding Lights şarkısıyla bir yıldan uzun süredir listelerde ilk 10’da yer alarak rekor kırmasına rağmen aday gösterilmemişti. The Weeknd dışında Zayn, Justin Bieber, Nicki Minaj ve Wiz Khalifa da attıkları tweetlerle jürinin ayrımcılık yaptığını ve törene katılmayacaklarını belirtmişlerdi.

Gecenin en fazla adaylığa sahip sanatçısı Beyoncé de törene katılmayacağını belirtirken Megan Thee Stallion’la beraber yaptığı Savage, en iyi rap şarkısı kategorisinde ödül aldı. Böylece Grammy tarihinde ilk kez bir kadın en iyi rap şarkısı kategorisinde ödül almış oldu. Beyoncé’nin 9 yaşındaki kızı Blue Ivy ise annesiyle çektiği Brown Skin Girl klibi ile Grammy tarihinde ödül alan en genç ikinci kişi oldu.

Gecenin en çok konuşulan olaylarından biri de Megan Thee Stallion’ın Cardi B ile yaptığı WAP performansıydı. İkilinin sözleri kadar provokatif olan performansı ABD televizyonlarında sansüre maruz kaldı.

Komedyen Noah Trevor’ın sunduğu törenin diğer kazananları ise:

 

Yılın Şarkısı: I Can’t Breath - H.E.R.

Yılın Albümü: Folklore - Taylor Swift

Yılın Kaydı: Everything I Wanted - Billie Eilish

En İyi Solo Performans: Watermelon Sugar - Harry Styles

En İyi Pop-Grup Performansı: Rain On Me - Lady Gaga ve Ariana Grande

En İyi Pop Vokal Albümü: Future Nostalgia - Dua Lipa

En İyi Rap Albümü: King's Disease - Nas

En İyi Rap Performansı: Savage- Megan Thee Stallion ve Beyoncé

En İyi Rap Şarkısı: Savage- Megan Thee Stallion ve Beyoncé

En İyi Yeni Sanatçı: Megan Thee Stallion

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası