Dwayne “The Rock” Johnson “Fate Of The Furious”, “Baywatch” ve “Jumanji” Antrenmanı
Fitness

Dwayne “The Rock” Johnson “Fate Of The Furious”, “Baywatch” ve “Jumanji” Antrenmanı

Hazırlanın çünkü bu sene hangi filmi izlerseniz Dwayne “The Rock” Johnson’un yüzünü ve vücudunu görebilirsiniz. Fast and The Furios’un 8. filmi “Fate of The Furios”, eski bir dizi olan “Baywatch”’ın film versiyonu ve eski bir film olan “Jumanji”nin yeni çıkacak filmlerinde oynacak Rock’un aslında hayatı formda olmakla geçti. Ününü WWE profesyonel güreşçi olarak yavaş yavaş büyüten The Rock, günümüzün en ünlü aksiyon film aktörlerinden. 44 yaşındaki Dwayne’in ardı ardına film çıkaracağı bu dönemde nasıl formda kaldığına bakalım.

17-03/09/rock.jpg

 

Baywatch ve F8 (Fate of The Furious) filmleri

Diyet:

İnanılmaz kaslı bir vücuda sahip olan oyuncu size kasının yarısını antrenmanla, yarısını da diyetle yaptığını söyler. Bazen günde 6 ya da 7 öğün yiyor, kası büyütmek için ne kadar protein aldığına önem veriyor. Kahvaltıya bile et ile başlayan oyuncu genellikle yumurta ama özellikle beyazı, yulaf ezmesi, brokoli, biber, tavuk, somon, kuşkonmaz ve protein karışımları ile dengeli bir diyet takip ediyor.

17-03/09/rock-2.jpg

(Fotoğraf: @therock)

Antrenman:

Her gün gün doğmadan spor salonunda olan The Rock için spor hayatının bir parçası haline geliyor. Jumanji filmi için Instagram hesabından 3 tane antrenman paylaştı: Kol, göğüs ve bacak için verdiği antrenmanlar klasik bodybuilding rutinleri. Bu rutinleri denerken kendinize uygun bir ağırlık seçtiğinizden emin olun. Eğer hafif gelirse bir sonrakine ağırlığı arttırın. Hazır olun çünkü baya zor antrenmanlar:

Antrenman 1: Kol

-Arm Lat Pulldown (3 set, 15 tekrar): Hammer makinesi yerine tek kol için halat.

-Reverse-Grip Cable Pulldown: (5 set, 12 tekrar): Her set arası 30 saniye boyunca dinlenebilirsiniz. Barı kendinize doğru tutun.

-One-Arm Dumbbell Row ( 3 set, 12 tekrar): Her tekrarın başında 2 saniye dinlenin.

-“Charles Glass” Stilli Hammer High Row (4 set, 12 tekrar): Charles Glass stilinde dumbbelleri karnınızın önünde sıkıcak tutun, avuçlarına size doğru dönük olsun ve göğsünüze doğru kaldırın.

-Superset (4 set, 12 tekrar): Wide-grip cable rows ve rope pullovers. Supersetler arasında 45 saniye ara verebilirsiniz.

-Dumbbell Shrugs (4 set, 20 tekrar)

Antrenman 2: Göğüs

-Standing Cable Flye (7 set, 15 tekrar): Setler arası 30 saniye ara verebilirsiniz.

-Flat Dumbbell Press (3 set, 12 tekrar): Avuçlarınız birbirine bakmalı.

-One-Arm Incline Press (3 set, 10 terror): Hammer Makinesi yerine dumbbell, halat ya da benzeri bir alet kullanabilirsiniz.

Incline Flye (4 set, 12 tekrar)

-Göğüs Superset (4 set): Flat Dumbbell Flye (12 tekrar), bitene kadar şınav çekin. Superset arası 45 saniye ara verebilirsiniz.

Antrenman 3: Bacak

-Barbell Glute Bridge (4 set, 12 tekrar)

-Single-Leg Leg Extension (3 set, 20 tekrar)

-Leg Press (4 set, 25 tekrar)

-Walking Lunges (3 set, 24 tekrar)

-Vertical Leg Press (3 set, 20 tekrar) Setler arası 60 saniye ara verebilirsiniz.

17-03/09/ekran-resmi-2017-03-09-153257.png

Jumanji Filmi

 

İLGİLİ İÇERİKLER Dwayne
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası