Emekli olunca ne yapacak?
Fitness

Emekli olunca ne yapacak?

Ünlü tenisçi Roger Federer'in saha dışındaki geleceği için daha önce test edilmiş gerçekçi varsayımlar...

Roger Federer yedi kez unutulmaz şampiyonluk yaşadığı 15’inci Wimbledon Turnuvası’nda hiç beklenmedik şekilde Ukraynalı Sergiy Stakhovsky’ye yenilerek elendi. Bu mağlubilyet sonrası 31 yaşındaki tenisçinin emekliye ayrılıp ayrılmayacağı dedikoduları da arttı. 90’lı yılların ortasında Beckham fenomenini yaratan (Şimdi M&C Saatchi Sport and Entertainment CEO’su) Steve Martin’e, tarihin en iyi sporcularından Federer’in emekli olduktan sonraki adımlarının neler olabileceğini sorduk.
 


John McEnroe gibi


Yayın sektörüne geçebilir
Yayın kanadına geçmesi çok kazançlı olabilir. Spor, ekonomi durgunluğunda bile malzemesi olan bir sektör. Bu konuda risk şu: Eğer iyi fikirler sunmuyorsanız Twitter sizi dakikasında öldürebilir. Ama her yayıncı, Federer’in Grand Slam turnuvasında kendi panelinde olmasını isteyecektir. 



René Lacoste gibi


Moda sektörüne geçebilir
Bu konuda çok az girişimci başarılı oldu; Björn Borg’a bakın. Yine de doğru danışmanlarla Federer’in başarılı olabileceğini düşünüyorum. Yüksek kalite sportif yaşam biçimini yansıtan bir koleksiyon oluşturmalı. Piyasada böyle bir stil boşluğu var ve Federer gerçekten de bu tarzı yansıtan biri.

Haberin devamı GQ Türkiye Ağustos sayısında ve iPad edisyonunda

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası