Hugh Jackman'ın Wolverine Vücudu

3 Mart’ta vizyona girecek olan “Logan” adlı filmi ile son kez X-Men karakterini canlandıracak Hugh Jackman 48 yaşında olmasına rağmen hala en formda olan vücutlardan birine sahip. Kaslı vücudunu nasıl koruyor diye merak etmeyin, sizlerle ünlü oyuncunun diyet ve antrenman sırlarını paylaşıyoruz.

29 Aralık 2016

Hugh Jackman'ın Wolverine Vücudu

Diyet:

Hugh Jackman’ diyet programı üç bölüme ayrılıyor: kas büyütme, kalori azaltma, lean building-az yeme. Yağ yerine kas kazanmak istediğinden sağlıklı fakat büyük oranlarda yiyor. İlk haftalarda günde 6,000 kalori alacak kadar yiyen Jackman’ın diyeti ağırlıklı tavuk, brokoli, karnabahar, kinoa, yulaf ezmesi ve pilavdan oluşuyor. Lean building döneminde ise günde 16 saat yemek yemiyor, sonraki 8 saat içinde ise 3,500-4,000 kalori tüketmesi gerekiyor. Jackman formda kalmak için: “En önemlisi yemeğiniz. İyi bir vücut istiyorsanız bunun sadece %30’u idmana bağlı, %70 ise diyetinize.” diyor.

16-12/29/hugh.jpg

Antrenman:

Eski Mixed Martial Arts dövüşçüsü David Kingsbury ile antrenman yapan oyuncu filmden altı ay önce çalışmaya başlıyor. İdmanı da üç bölümden oluşuyor; güçlenme, kas büyütme ve yağ eritme. Kaslar için önemli olan en hafif ağırlıklarla başlayarak gittikçe artırmak olduğunu söylüyor Kingsbury. Jackman, Pazar günü dışında haftanın her günü spor salonuna gidiyor, sadece Çarşamba günü kardiyoya ve biraz dinlenmeye ayrılıyor. Haftaya göğüs ve kol idmanı ile aç karna kardiyo yaparak başlıyor. Yemeden önce kardiyo ve ağırlık kaldırmak daha fazla yağ yakmanıza yardımcı oluyor. Salı günü bacak ve karın kası çalışıyor; Perşembe sırt ve biseps, Cuma göğüs ve kollara ayrılıyor. Cumartesi hala çalışmaya devam eden Jackman haftayı karın ve bacak idmanı ile bitiriyor. Antrenörü yüzdelik bir sistem yaratarak, bench press, weighted pull-ups, squat de deadlift egzersizleri veriyor. Her hafta %5 ağırlık artırıyor, bu hesap ile ne kadar ağırlık eklemesi gerektiği hakkında yardımcı oluyor. 4 Haftalık bir set olan bu idman, 4. haftada çok yüklenilmemesi için her idmanın sayısı ve yüzdeliği azaltılıyor. Bu idmanlar high-intensity interval idmanı ile yapılıyor, hareketlere hızlı başlayıp sonra yavaşlıyor böylece daha fazla kalori yakılıyor.

 


Dayanıklılığınızı Artırmak için En İyi 3 Kettlebell Egzersizi

FITNESS | Dayanıklılığınızı Artırmak için En İyi 3 Kettlebell Egzersizi

Bu Sonbaharın En İyi Koşu Ceketleri

FITNESS | Bu Sonbaharın En İyi Koşu Ceketleri

Hillside Outside ile Dışarı Çık!

FITNESS | Hillside Outside ile Dışarı Çık!

Zac Efron'un İlham Veren Spor Tutkusu

FITNESS | Zac Efron'un İlham Veren Spor Tutkusu

Bu Sezonun En İyi Antrenman Parçaları

FITNESS | Bu Sezonun En İyi Antrenman Parçaları

3 Sporcu Takviyesi

FITNESS | 3 Sporcu Takviyesi

Daha Fazla Göster