Kokteylde yaz tazeliği
Fitness

Kokteylde yaz tazeliği

Sıcakların iyice bastırdığı bu günlerde vücudun her gün tazelenmeye, yenilenmeye ihtiyacı var. Mevsimin en taze meyvelerinden yapılan yaz kokteyllerine mutlaka bir şans verin.

 

Berry ice tea

Buzlu çay artık yaz denince ilk akla gelen içeceklerden biri. Tom’s Kitchen İstanbul’un ev yapımı meyveli buzlu çayı Berry Ice Tea mevsimin en tercih edilen kokteyllerinden. Demleme earl grey çay, frambuaz ve çilek püresinin mükemmel birleşimi mutlu edecek.

Karışık orman meyveli ve yoğurtlu smoothie

Yaz ayları, orman meyveleri için en ideal zaman. Tabii smoothie’lerin içine böğürtlen, frambuaz, çilek ve yoğurt da ekleyince doyulmaz bir lezzet ortaya çıkıyor. Karışık Orman Meyveli ve Yoğurtlu Smoothie yoğun ve besleyici bir lezzet, bu yüzden öğün olarak da tercih edilebilir.

Salatalık, elma ve naneli taze meyve suyu

İşte gerçek bir detoks içeceği. Lezzetlerini ve besin değerlerini korumak amacıyla bardağa koyulmadan hemen önce sıkılan elma ve salatalık, bu kokteyle tam bir tazelik duygusu veriyor.

Püf noktası: İçtiğiniz meyve suyunun taze olup olmadığını renginden anlayabilirsiniz. Örneğin elma bekledikçe sararır ve eğer taze değilse kokteylinizde güzel bir renk elde edemezsiniz.

İZLE
Kaan Yıldırım Yaz 2022'de Yolda
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası