Vahşi doğadan ilhamla yepyeni bir spor akımı: Jungle Challenge

09 Ekim 2017

Vahşi doğadan ilhamla yepyeni bir spor akımı: Jungle Challenge

Doğada gördüğünüz hiçbir şey tesadüf değil. Rutinin her bir detayı aslında bir amaçla ortaya çıkmış; tüm seslerin, tüm hareketlerin bir sebebi var. Ve bunların hepsi kusursuz bir işleyişe sahip.

İşte tam da bu yüzden Hillside City Club vahşi doğadan ilhamla yepyeni bir spor akımı yaratıyor: Jungle Challenge.

Özgün bir hikâye etrafında kurgulanan Jungle Challenge egzersizinde hareketler, hayvanların vahşi yaşama uyum sağlamak için geliştirdiği fiziksel özelliklerinden esinleniyor. Hillside City Club ekibinin yarattığı bu yeni egzersiz rutinine vahşi doğada yaşayan bir yerli olarak başlanıyor. Ders boyunca bir çitanın, bir kartalın ya da bir timsahın öne çıkan güçlü yönlerinin kaynağını bulmaya doğru bir yolculuğa çıkılıyor.

Jungle Challenge egzersizinde her karakter belirli bir kas grubunu çalıştırırken, hayvanların sağ kalmak için geliştirdiği özelliklerine dikkat çekiliyor. Çitanın hızına, timsahın kuvvetine, gorilin gücüne, bufalonun sağlamlığına ya da leoparın esnekliğine erişmek için yapılan hareketlerin ‘buffalo attack’, ‘gorilla squat’, ‘leopard stretch’, ‘cheetah sprint’ gibi isimleri var.

Rutinin sonunda ise esneme hareketleri, doğanın üreticisi ve yaşam kaynağı ‘ağaç’ ile vurgulanıyor. Hikâyesi, etkili tekniği, egzersiz dinamizmine uygun tekno - rock fusion müzikleri ve görsel olarak ders ile bütünleşen video görüntüleri ile motivasyonu her zaman zirvede tutacak yepyeni egzersiz Jungle Challenge, yeni spor alışkanlığımız olacak gibi gözüküyor.

Evet, farklı bir deneyim sunması bir yana, yüksek temposuyla kardiyoya yenilikçi bir yorum getiren Jungle Challenge sayesinde 25 dakikada 600 kalori yakabilmek mümkün. Kısa sürede tüm kas gruplarını çalıştırabilen ve antrenman rutinleri ‘High-Intensity Interval Training – HIIT’ ve ‘Functional Training’ tekniklerine dayalı olan ders güç, esneklik, mobilite ve çevikliği artırmaya yardımcı oluyor. Vücut ağırlığıyla yapılan kuvvet ve kardiyo rutinleriyle gerçekleşen bu ders, 40 dakikalık Jungle Challenge ve yüksek tempoda yapılan 25 dakikalık Jungle Challenge High Performance şeklinde uygulanabiliyor.

Hillside City Club’ın yarattığı ve Türkiye’den tüm dünyaya yayılacak olan Jungle Challenge, ilk olarak Avrupa’nın en büyük spor ve sağlıklı yaşam fuarı RiminiWellness’ta tanıtıldı. Güzel bir haber daha Jungle Challenge, Hillside City Club’ın 10 Ekim’de İstanbul’da düzenleyeceği Premiere gecesinin ardından ders programında da yer almaya başlayacak. Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Şehrin koşuşturmacası içerisinde doğaya hasret kalanlara duyurulur!

*GQ Tanıtım


Verimli Koşu Antrenmanı Nasıl Olmalı?

FITNESS | Verimli Koşu Antrenmanı Nasıl Olmalı?

Ne Kadar Fitsin? Evde Uygulayabileceğin 'Fitness' Testi

FITNESS | Ne Kadar Fitsin? Evde Uygulayabileceğin 'Fitness' Testi

Kilo Verdiren Ve Formda Kalmanızı Sağlayan Bahar Aktiviteleri

FITNESS | Kilo Verdiren Ve Formda Kalmanızı Sağlayan Bahar Aktiviteleri

Vücut Ağırlığı Antrenmanları

FITNESS | Vücut Ağırlığı Antrenmanları

Plato Evresinden Nasıl Çıkılır?

FITNESS | Plato Evresinden Nasıl Çıkılır?

Metabolizma Hızlandırma

DENGE | Metabolizma Hızlandırma

Daha Fazla Göster