iPad hafifledi

Apple, son lansman etkinliğinde yepyeni ince ve hafif modeli iPad Air ve ikinci nesil iPad Mini'yi tanıttı.

23 Ekim 2013

iPad hafifledi

Tablet devriminin öncülerinden iPad, yepyeni Air versiyonuyla şimdi çok daha hafif, çok daha ince. Bitmedi; ailenin küçük üyesi iPad Mini de Retina ekranıyla karşımızda. Apple dün gerçekleşen son lansman etkinliğinde iPad Air ve iPad Mini 2 tabletlerini teknoloji tutkunlarının beğenisine sundu.

iPad Air

Tüm standart iPad versiyonları gibi 9.7 inç ekranlı iPad Air öncüllerine göre 7.5 milimetrelik -yüzde 25 daha ince- bir gövdeye ve neredeyse yarı yarıya daha ince bir çerçeveye sahip.

Yaklaşık 450 gram ağırlığındaki iPad Air, iPhone 5S ile tanıştığımız 64-bit A7 işlemciyi kullanıyor. Ön ve arka kameraları daha da geliştirilen iPad Air 1080p kalitesinde FaceTime görüşme yapma olanağı sunuyor. Ayrıca çift mikrofon sistemi daha kaliteli görüntülü aramaları destekliyor. Tabletin pil ömrü ise 10 saat.

iPad Air 1 Kasım'da dünya çapında piyasaya çıkacak. iPad ailesinin yeni neslinin ilk temsilcisi 499 dolardan (985 TL) başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

iPad Mini 2

Küçük dev iPad Mini ikinci nesliyle daha güçlü bir tablet olarak karşımıza çıkıyor. 7.9 inçlik Retina ekranlı iPad Mini 2, iPad Air ile benzer teknik özellikler taşıyor. 64-bit A7 işlemcisiyle iPad Mini 2 bir önceki versiyonuna göre dört kat daha hızlı. Tabletin görüntü işlemcisi ise bir önceki versiyonuna tam sekiz kat fark atıyor.

iPad Mini 2, 399 dolardan (790 TL) başlayan fiyatlarla son kullanıcılara sunulacak. Mini tabletin kasım ayı sonunda piyasaya çıkması planlanıyor.


Nike’dan Colin Kaepernick’e Özel Forma

GQ LOVES | Nike’dan Colin Kaepernick’e Özel Forma

Under Armour’un Yeni Antrenman Ayakkabısı: TriBase Reign

GQ LOVES | Under Armour’un Yeni Antrenman Ayakkabısı: TriBase Reign

Harley-Davidson’un Yeni Elektrikli Bisikletleriyle Tanışın

GQ LOVES | Harley-Davidson’un Yeni Elektrikli Bisikletleriyle Tanışın

Saint Laurent Yeni Travis Scott Videosunu Sunar

GQ LOVES | Saint Laurent Yeni Travis Scott Videosunu Sunar

FILA’nın Nostaljiden Esinlenen Yeni 2019 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu

GQ LOVES | FILA’nın Nostaljiden Esinlenen Yeni 2019 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu

Daha Fazla Göster