Kablosuz Kulaklığınızı Test Ettik
GQ Loves

Kablosuz Kulaklığınızı Test Ettik

Kablosuz Bluetooth özelliklerine sahip kulaklıklar artık sadece koşucuların değil herkesin kulağında; özellikle de müzik ve teknoloji çılgınlarının. Sizin için en iyilerini inceledik.

ZIK 2.0 / PARROT (SOL ÜST)

Philippe Starck tasarımı Parrot Zik, şüphesiz en başta ayırt edici tasarımıyla kendini belli ediyor. Ürün aynı zamanda dokunmatik kontrol ve tam sekiz adet gömülü mikrofona sahip. En başarılı özelliği, ayarları düzenleme imkanı sunan uygulaması. Peki olumsuz yanı ne? Bataryası, çevredeki sesi yok etme özelliği açıkken övünülen 18 saatlik dayanma süresine ulaşamıyor; gerçekte maalesef maksimum altı saat dayanıyor.

parrot.com

Avantajı: Harika mikrofonlar, uygulama üzerinden ayarları değiştirme özelliği.

Dezavantajı: Yetersiz batarya.

 

P5 WIRELESS / BOWERS&WILKINS (SAĞ ÜST)

Bowers&Wilkins kablosuz teknoloji pazarına geç dahil olmuş bir marka. Ama yine de bu ürünü, ince ve kullanışlı deri kulaklıkların içine nasıl yerleştirildiği anlaşılmayan bataryasıyla, hâlâ takım elbiselerle kullanılabilecek tek kulaklık. Tek dezavantajı, şeklinin farklı olmasından ötürü, çevredeki sesleri diğer kulaklıklar kadar başarılı yok edememesi.

bowers-wilkins.com

Avantajı: Kaliteli ses, zarif tasarım ve batarya ömrünün uzun olması.

Dezavantajı: Çevredeki sesi yok etme özelliğinin ortalama olması.

 

FIDELIO M2BT / PHILIPS (SOL ALT)

Philips’i sevmek için başta fiyatları olmak üzere pek çok nedenimiz var ancak bu, yarattıkları ürünün eksikleri olmadığı anlamına gelmez. Teste tabi tuttuklarımız arasında en düşük fiyata sahip bu kulaklık, bu duruma oranla en yoğun ve kaliteli sesi veriyor. Katlanabilir bir tasarıma sahip olmaması, kullanışsız düğme kontrolleri ve kafa bandının dokuma kumaştan olması gibi dezavantajları ise küçük olsa da önemli. Bunların içinde en rahatsız edeniyse bataryasının maksimum on saat dayanması.

philips.com.tr

Avantajı: Fiyatına göre muhteşem ses kalitesi.

Dezavantajı: Düğme kontrolleri kullanışsız, bataryası zayıf.

 

MOMENTUM WIRELESS / SENNHEISER (SAĞ ALT)

Yoğun ve derin sesin sizi hüsrana uğratması pek mümkün değil. Kulaklık kısımları derli toplu hissi verecek kadar küçük ama aynı zamanda bütün kulağınızı kaplayacak kadar da büyük. Bunlara açılır-kapanır özelliğe sahip bandı ve maksimum 22 saat dayanan bataryayı da ekleyin. Önemsiz ayrıntılar üzerinde duracaksak, dile getirebileceğimiz tek nokta, görüntüsü olabilir.

sennheiser.com

Avantajı: İnanılmaz ses kalitesi ve batarya ömrü.

Dezavantajı: Fiyatı ve endüstriyel tarza sahip görünümü.

İZLE
Az Nota ve Sözle Çok Duygu Vermek: Evrencan Gündüz
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası