Les Benjamins’in İlk Flagship Mağazasıyla Tanışın

Tasarımlarında hikayeleri, kültürleri ve gelenekleri harmanlayarak günümüz sokak modasına yansıtan Les Benjamins, ilk flagship mağazasıyla karşımızda.

13 Ekim 2018

Les Benjamins’in İlk Flagship Mağazasıyla Tanışın

Sokak modası denilince akla gelen ilk isimlerden biri olan Les Benjamins, geçtiğimiz günlerde düzenlediği özel bir etkinlikle ilk flagship mağazasını İstanbul’da açtı. Sokak modası, spor giyim ve teknoloji merkezi olan mağaza, şehre yeni ve özgün bir konsept getirmeyi amaçlarken, İstanbul’un kreatif çevrelerini modaya yeni gözlerle bakmaya teşvik etmeyi hedefliyor. Bu felsefe aynı zamanda markanın fotoğraf makinesinin telemetresini çağrıştıran yeni logosu ve markanın kurucusu Bünyamin Aydın’ın fotoğrafçılık tutkusunu da ifade ediyor.

Logonun anlamıyla ilgili soruları yanıtlayan Bünyamin Aydın, konuşmasının devamında şu sözleri dile getiriyor “Ben fotoğraf makinesi koleksiyonu yapıyorum. Les Benjamins olarak sanatsal yönümüzün köklerinde de her zaman kültür, seyahat ve dış mekan fotoğrafçılığının yer aldığını hissediyorum. Kültürleri, fotoğraf makinesinin objektifinden görüyorum” Aydın, mağazanın açılış amacını “Çok kültürlü evrenimizin ruhunu yakalamak ve İstanbul gençliğinin buna katılmasına ve birlikte evrimleşmesine katkıda bulunmak” sözleriyle anlatıyor.

Çevresel mimarlık stüdyosu FOOD New York ile yakın bir işbirliği içinde tasarlanan yeni mağaza, çağdaş moda, tasarım, fotoğrafçılık, teknoloj ve yeni yetenekleri desteklemeye ve sergilemeye odaklanıyor.

Bünyamin Aydın, mağazanın müşterileriyle kişisel ilişkilerini geliştirmek, moda ve tasarıma bakışlarına meydan okumak amacıyla; kadın ve erkek hazır giyim, aksesuar, sneaker, teknoloji ve tasarım objeleri dahil mağazada sunulacak tüm ürünleri şahsen seçecek. İstanbul’da alışveriş deneyiminin kapsayıcılığını her açıdan artırmak için çeşitli ve sürekli evrilen uluslararası ve yerel markalardan seçkiler de dahil edecek.

 “Burası bir keşif yeri. Buradan alışveriş yapmak zorunda değilsiniz. Sadece kendinizi eğitebilir, moda, teknoloji, tasarım ve girişimcilik gibi konularda bilgi edinebilirsiniz.” diyen Aydın, mağazanın İstanbul’un yaratıcı potansiyelini yansıtan ve güçlendiren ortak bir platform sunmak amacıyla panellere, atölye çalışmalarına ve etkinliklere ev sahipliği yapacağını da sözlerine ekliyor.

Les Benjamins'in Nişantaşı Akkavak’ta açılan ilk flagship mağazası yeni ürünleri ve etkinlikleriyle sizleri bekliyor. 


Reebok Club C İle Yeniden Sahnede

GQ LOVES | Reebok Club C İle Yeniden Sahnede

Bu Yazın En İyi 8 Sneaker'ı

GQ LOVES | Bu Yazın En İyi 8 Sneaker'ı

Tyler The Creator’un Beklenen Albümü: IGOR

GQ LOVES | Tyler The Creator’un Beklenen Albümü: IGOR

Bayern Munich’in Yeni Sezon Forması ile Tanışın

GQ LOVES | Bayern Munich’in Yeni Sezon Forması ile Tanışın

adidas İmzasıyla Juventus’un Yeni Sezon Formaları

GQ LOVES | adidas İmzasıyla Juventus’un Yeni Sezon Formaları

2019’un Şimdiden Ses Getiren Albümleri

GQ LOVES | 2019’un Şimdiden Ses Getiren Albümleri

Daha Fazla Göster