Federer-Nadal Karşılaşmalarının En İyi 38 Sayısı
GQ Sports

Federer-Nadal Karşılaşmalarının En İyi 38 Sayısı

Roger Federer, 23-25 Eylül'deki Laver Cup'tan sonra resmen emekli oluyor. Teniste son 10 yılın en muazzam rakiplerinin en can alıcı anlarını izlemeden olmaz. İşte Nadal-Federer karşılaşmalarının en iyi 38 sayısı.
Roger Federer, Rafael Nadal. Her ikisi de tenisin efsanesi olan bu iki adamı tanıtmaya gerek yok. Yaklaşık 20 yıldır, tenis sporuna tarihte eşi olmayan bir rekabetten doğan istisnai bir ün kazandırdılar. Mart 2004'ten bu yana yani Miami'de ilk tanıştıklarından beri, iki efsane kortlarda 40 kez karşı karşıya geldi. Toprak kortlar dışında çoğu zaman dengelerini korudular, ancak muhteşem sayılarla noktalanmış muhteşem karşılaşmalar sergilediler. Bundan daha fazlasını görmeyeceğiz. Roger Federer son iki yılda birkaç ameliyat geçirdi ve 41 yaşında emekli olmaya karar verdi, 
 
Arkamıza yaslanıp tenisin iki GOAT'ı arasında 2010'dan bu yana en güzel 38 sayıyı bir araya getiren video ile efsanevi anlardan bazılarını yeniden yaşayalım. Adeta 12 dakikalık mutluluk. Grand slam maçlarının bazıları telif nedeniyle videoya dahil edilememiş. 
 

İZLE
Ertan Balaban'la Challenge - Goran Ivanisevic
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası