Ronaldo Manchester United'ın Genç Oyuncuları Hakkında Konuştu
GQ Sports

Ronaldo Manchester United'ın Genç Oyuncuları Hakkında Konuştu

Piers Morgan'a verdiği röportajda 37 yaşındaki futbol yıldızı takımın yeni nesil oyuncuları hakkında sert yorumlarda bulundu.

Her zaman deneyimlerini aktarmak isteyen 7 numaralı yıldız yeni nesil oyuncuları anlamakta zorlanıyor gibi. 5. kez Dünya Kupası'nda oynayacak Ronaldo'nun açıklamaları şöyle: "Her zaman bir örnek oluşturmak isterim. Takip edip dinliyorlar mı? Bazıları evet, fakat çoğu umursamıyor. Lakin bu beni şaşırtmıyor. Benim kadar uzun ömürlü olamayacaklar, imkansız. Çok azı benim yaşımda benim seviyemde olacak. Benim yaşımda en üst seviyede oynayacaklar bir elin parmaklarını geçmeyecek. Yeni neslin gençleri en üst seviyede çok uzun süre bulunmayacak."

Ronaldo röportajda genç oyuncuların, yaşca büyük oyunculardan neden az etkilendiği konusunda düşüncelerini de dile getirdi: "Genç insanların yaşça büyük olanlara saygı duymadığını söyleyemem fakat farklı bir çağda yaşıyoruz... Neden? Çünkü onlar bazı şeylere daha kolay sahip oldu, her şey onlar için basit. Çok zahmet çekmediler ve umursamıyorlar. Bu her yerde böyle." Onlarca yıldır bıkmadan usanmadan tekrarlanan ve ne yazık ki efsanelerin aurası kaybolurken bir nesilden diğerine geçişi işaret eden bir konuşma.

GQ France 

İZLE
Cristiano Ronaldo kamera arkası
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası