Sizin İçin Stalkladık: Andrea Pirlo
GQ Sports

Sizin İçin Stalkladık: Andrea Pirlo

Seride bu hafta Juventus’un yeni teknik direktörü Andrea Pirlo’yu stalkluyorum.

Kısaca futbol kariyeri: 1 Dünya Kupası şampiyonluğu, 2 Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu, 6 İtalya ligi şampiyonluğu derken kazanılmamış kupa bırakmamış “başbakan”. Bu lakabı Inter, Milan ve Juventus’ta oynamasına rağmen takmışlar. Pirlo’ya duyulan saygı hat safhada.

 

Benim gibi azılı FIFA oynayıcıları iyi biliyordur, FIFA20’nin ikon oyuncuları arasında yer almış. Yer almasa da ikonluğundan bir şey kaybetmezdi muhakkak. Çünkü aynı zamanda İtalya’da bir moda ikonu.

 

32 yaşında Milan’da gözden çıkarılmış ve cüzi bir miktara Torino’nun yolunu tutmuş. Juventus’ta günümüz futbolundaki “regista” akımını başlatmış. Şarap gibi yıllanmış. 39 yaşında New York City’e transfer olarak futbol hayatını NYC’de noktalamış.

 

Şarap konusunu haybeden açmadım. Netto dağı eteklerinde Merlot ve Trebbiano üzümlerinden Pratum Coller adıyla ürettiği bir şarap markası var kendisinin. Gerçek bir şarap gurmesi.

 

2017’de biyografi kitabı çıkmış ve Fatih Terim ile ilgili söylediği sözler yüzünden Türkiye’de büyük sansasyon yaratmış bu kitap. Galatasaray taraftarlarını biraz kızdırmış olabilir…

 

2001 yılında Deborah Roversi ile evlenmiş ve Niccolo adında bir oğlu ve Angela adında bir kızı olmuş. 2014 yılında bir golf kulübünde tanıştığı Valentina Baldini’ye gönlünü kaptırdığı için 13 yıllık evliliğini sonlandırmış. İlişki hayatıyla kariyeri arasında bağlantı kurmak ne kadar doğru bilmiyorum ama performansının zirve yaptığı dönem tam da Valentina’yla ilişkisinin başladığı döneme denk geliyor. Aşk Pirlo’ya iyi gelmiş...

 

Valentina ile birlikteliği hala devam ediyor. Instagram hesabını detaylı stalkladım. Her şey yolunda gözüküyor. Başbakan sadece Valentina’yla post paylaşmakla kalmıyor, açıklamalara tutkulu cümleler de sıkıştırıveriyor. İkilinin 3 yaşında Leonardo ve Tomasso adlarında ikiz çocukları var.

 

Gelelim Juve’yle tekrar yollarının birleşmesine… 10 gün önce Juventus U21 takımının başına getirildi Pirlo. Juventus’un Şampiyonlar Ligi’nde Lyon’a elenmesiyle Sarri’nin görevine son vermesinin ardından ayağının tozuyla Torino ekibinin teknik patronu oldu. Bu hızlı yükseliş kimse tarafından yadırganmadı, herkesin güveni tam. Yardımcılarının kim olduğu henüz bilinmiyor ama kendisi gibi Juventus ikonlarından biriyle bir kulübe oluşturacaklarmış gibi duruyor.

 

İşin ilginç tarafı, Juventus kaptanı Gianluigi Buffon 42 yaşında. Teknik direktör Pirlo, Buffon’dan bir yaş küçük ve yıllarca birlikte oynadılar. Böylesini ilk kez görüyorum sayın seyirciler demek istiyorum.

 

Juventus 9 yıldır İtalya’nın tozunu attırıyor. Peş peşe şampiyonlukları sıralıyor ama Şampiyonlar Ligi kupası için 25 yıldır süren bir hasret var. Pirlo, oyunculuğunda Juventus ile bu hasrete 2 kere son vermenin eşiğindeydi ama kupayı bir türlü kaldıramadı. Eminim imzayı atarken Şampiyonlar Ligi kupasını hayal etmiştir. 

 

Kendi imajıyla Juventus’un siyah-beyazına renk katacak olan Pirlo, sonuç ne olursa olsun çok konuşulacak. İZLE
Hazırsak Başlayalım!
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası