Danny Boyle'un James Bond'u
Güncel

Danny Boyle'un James Bond'u

Trainspotting, 28 Days Later, Slumdog Millionaire filmlerinin yaratıcısı İngiliz sinemacı Boyle, dünyanın en meşhur ajanı 007 için hayata geçiremediği planlarını anlattı.

Danny Boyle, yapmak istediği Bond filmini ve 007 rolünde hangi ajanı görmek istediğini açıkladı. 

Farz edin ki 2018'desiniz. Koronavirüs doğa ananın gözünde minik bir detay, en büyük nükleer tehlikeyse Donald Trump'ın Twitter'da kırmızı düğmelerle ilgili yazdıkları... İngiliz sinemasının önemli figürlerinden Danny Boyle, 25. Bond filmi için kesinleşen isim. Bir düşünün her şey ne kadar da harika olabilirdi. Dönemin en popüler Bond’u Daniel Craig ve İngiliz sinemasının asilzadesi güçlerini birleştiriyor. Adeta bir başka “Skyfall”. 

Birkaç yıl sonra bi rüya sona eriyor. Bond yapımcıları Barbara Broccoli ve Michael G. Wilson ile yaratıcı ayrılıklardan dolayı Boyle projeden ayrılıyor ve yerine cary Fukunga geliyor. Sonrasında Boyle, Metro’ya aslında tamamen çıkmış sayılmam diyor. Yazarlarla birlikte çalıştığını ve ayrılmak için hazır olmadığını ekliyor. Esquire UK’e verdiği röportajda ise Boyle, 007 yorumunu daha da genişletiyor ve Rusya’da daha öncekilerden çok farklı bir hikaye verebileceğini söylüyor. 

“İlk başlarda katılmak istiyor muyum diye düşünüyordum çünkü gerçekten farklı bir şey istemiyorlardı.” diyor. Biraz tazelemenizi istiyorlar fakat öyle çok da meydan okuyan bir yeniliğe açık değiller diye ekliyor. İlginç bir şekilde - ki şu an oldukça gündem - benim hikayem tamamen günümüzde ve Rusya’da geçiyordu. Ve Bond orijinini bulmaya gidiyordu.”

Hala aranızda Danny Boyle imzalı bir Bond izlemek isteyen varsa - ki kesin vardır, umutlarınızı bir kenara bırakabilirsiniz. Seriye dair, tekrar dahil olup olamayacağı sorulduğunda cevabı: “Hiç sanmıyorum.” oluyor. 

Bununla birlikte, bir sonraki 007 olarak Craig'den rolü kimin devralması gerektiğine dair kendi seçimlerini sunuyor: Robert Pattinson veya Paapa Essiedu.

İZLE
4000 Parçalık James Bond Koleksiyonu
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası