Fashion Trust Arabia 2022’de Türkiye İş Birliği
Güncel

Fashion Trust Arabia 2022’de Türkiye İş Birliği

Fashion Trust Arabia geleneksel FTA Ödülleri’nin 4. edisyonunu açıkladı. Finalistlerin sunumları, değerlendirilmeleri ve ödül törenini kapsayan 2022 FTA Ödülleri, 24 Ekim 2022 haftasında özel yerel etkinliklerle destekleniyor. Konuk ülke: Türkiye. Danışma kurulunda GQ'dan Deputy Global Editorial Director Adam Baidawi'den, GQ Fransa Head of Editorial Content Pam Boy'a, tasarımcı Erdem Moralıoğlu'na kadar uzanan profesyoneller bulunuyor.

Bu yıl Türkiye’den katılan bir finaliste FTA ve İHKİB (İstanbul Hazır Giyim İhracatçıları Birliği) iş birliği ile Konuk Ülke özel ödülü verilecek. Konuk Ülke Ödülü uzman bir Türk moda tasarımcısına sunulacak. 

FTA 2022 başvuruları 30 Nisan 2022'ye kadar açık. Katılmak için ODKA mirasına sahip olması veya marka faaliyetlerinin bir kısmını bölgede yürütmesi gereken tasarımcılar Hazır Giyim, Abiye, Aksesuar, Mücevher ve Franca Sozzani Çıkış Yapan Yetenek Ödülü (Mezun Tasarımcı) olmak üzere beş kategoriden birine başvurabiliyor.

Bu iş birliğinin özünde gelişmekte olan ülkelerdeki genç kreatif yeteneklerin küresel bir ağ ve destek sistemi kurmalarına yardımcı olmanın önemi yatıyor. Her iki bölgenin zengin zanaatkarlık ve el işçiliği kültürlerine sahip olması katılımcılara sonsuz keşif imkanı veriyor.

Vogue İtalya'nın efsane Genel Yayın Yönetmeni Franca Sozzani adına verilen ödül, halen moda tasarımı eğitimine devam eden veya 2020, 2021 ya da 2022 yıllarında moda tasarımı diplomasını alan ve bu alanda profesyonel bir kariyere adım atmaya başlayan adaylar yönelik bir kategori. 

Bu yılın Danışma Kurulu, sektörün lider yeteneklerini ve yaratıcı isimlerini bir araya getirme geleneğini sürdürüyor. Kurulda Adam Baidawi, Bryan Boy, Edgardo Osorio, Erdem Moralıoğlu, Gaia Repossi, Gabriella Karefa-Johnson, Imruh Asha, Mary Alice Malone, Olivier Theyskens, Pierre M’Pelé, Piergiorgio Del Moro, Tiffany Godoy, Wayman Bannerman & Micah McDonald gibi isimler yer alacak.

Geçen yılın üyelerinden Alex Fury, Carmen Busquets, Elizabeth Von Der Goltz, Fabio Piras, Nina Garcia, Patti Wilson, Sara Andelman, Sarah Maino, Saif Mahdhi and Sofia Guellaty bu sene de kurulda görev yapacak. 

FTA Kurucu Ortağı Tania Fares şu açıklamada bulundu: “Sektörün en tanınmış isimlerinden bazılarının desteğini almaktan daima onur duyuyoruz. FTA finalistlerinin belirlenme sürecine katıldıkları için her birine teşekkür ediyoruz. Bu sayede her yıl ödülü yeni boyutlara taşıyabiliyor ve ODKA tasarımcılarının dünya moda haritasında yer almasına yardımcı olabiliyoruz.” 

 

 

İZLE
Ezgi Karayel ile Minimal Avangarttan Serbest Düşüşe
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası