Gladyatör 2’nin Muhteşem Oyuncu Kadrosu
Güncel

Gladyatör 2’nin Muhteşem Oyuncu Kadrosu

Yirmi yıldır yapım aşamasında olan devam filminde Paul Mescal, Barry Keoghan ve hatta belki de Denzel Washington'ın rol alacağı konuşuluyor.

DreamWorks | Everett Collection

Ridley Scott'ın gişe rekorları kıran filmi Gladyatör'ün, kültürel bir fenomen haline gelmesinin üstünden yirmi yılı aşkın süre geçti. Artık Roma destanının uzun süredir tartışılan devam filmi nihayet hayata geçiyor. Variety'nin haberine göre Gladyatör 2'nin vizyon tarihi 22 Kasım 2024 olarak belirlendi ve filmin çılgın oyuncu kadrosu da şimdiden şekillenmeye başladı. Paul Mescal başrol için adı geçen ilk isimdi; şimdi ise ünlü oyuncu Barry Keoghan ve Denzel Washington'ın da kadroya katılma görüşmeleri yaptığı bildiriliyor.

Hem Mescal hem de Keoghan 2023 Akademi Ödülleri'nde aday gösterilmişlerdi: Mescal Aftersun ile En İyi Erkek Oyuncu, Keoghan ise The Banshees of Inisherin ile Yardımcı Erkek Oyuncu dalında. Mescal'ın Richard Linklater'ın Merrily We Roll Along ve Andrew Haigh'in Strangers filmlerinde rol alması planlanırken, Keoghan'ın da 2022'de çekilen The Batman'in devam filminde Joker rolünü bu kez daha güçlü bir şekilde canlandıracağı ve Emerald Fennell'in Saltburn filminde de rol alacağı söyleniyor.

Deadline'ın haberine göre Washington da yeni Gladyatör filminde de rol almak üzere görüşmeler yapıyor. Scott'la en son 2007'de Frank Lucas'ın suç biyografisi olan American Gangster'da birlikte çalışmıştı.

Ayrıca Gangster'da Russell Crowe, Joaquin Phoenix'in canlandırdığı ikiyüzlü İmparator Marcus Aurelius tarafından öldürülen ailesinin intikamını almak için Roma gladyatör arenasında yükselen Maximus Decimus Meridius rolünde oynamıştı.

Gladyatör 2000'li yılların en büyük filmlerinden biri oldu, En İyi Film ve En İyi Erkek Oyuncu dahil beş Akademi Ödülü kazandı ve 460 milyon dolardan fazla hasılat elde etti. Hemen ardından bir devam filmi çekileceği söylentileri yayıldı.

Deadline, Scott'ın Lucilla'nın (Connie Nielsen) oğlu ve Joaquin Phoenix'in canlandırdığı kötü adam Commodus'un yeğeni Lucius'a odaklanacak bir devam filmi yöneteceğini yazdığı 2018'den beri yeni film üzerinde çalışılıyordu. Senaryo başlangıçta Peter Craig (The Batman, The Town) tarafından yazılacaktı, ancak şimdi David Scarpa (The Day the Earth Stood Still, All the Money in the World) tarafından ele alınacağı bildirildi. Görüntü yönetmeni John Mathieson, yapım tasarımcısı Arthur Max ve kostüm tasarımcısı Janty Yates gibi Gladyatör'ün perde arkasındaki önemli isimlerin de geri döneceği bildiriliyor ki bu isimlerin hepsi çalışmalarıyla Oscar adaylığı elde ettiler (Yates En İyi Kostüm Tasarımı ödülünü kazandı).

Mescal Lucius'u canlandırırken, Keoghan da onun karşısında kötü İmparator Geta rolünü üstlenmek üzere görüşmelerini sürdürüyor. 85 yaşındaki Scott, 2017'den bu yana dört uzun metrajlı film yönetti ve 2023'te gösterime girmesi planlanan Napoleon Bonaparte hakkındaki tarihi destanla birlikte kariyerinin son demlerinde üretken bir dönem geçiriyor.

GQ US

İZLE
Kara mı Kara Komik mi Komik?
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası