Hayatımın kadını mı?
Hayat Rehberi

Hayatımın kadını mı?

Bir gün gelir, başına saksı düşmüş gibi, karşına onsuz yaşayamayacağın biri çıkar. Ama onun hayatının kadını olup olmadığını nasıl bilebilirsin?

 

Özlemeden olmaz

Ondan ayrıldığın anda onu özlemeye başlıyor musun? Gerçekten bütün bir günü onunla geçirip, evine bıraktığın anda onu özlemeye başlıyorsan o hayatını birlikte geçirebileceğin bir kadındır.

Kimya yıldızlı pekiyi

Aranızdaki kimya kıvılcımlar yaratacak mi? Sekste uyum uzun vadeli bir ilişkinin olmazsa olmazı. Bir arada olduğunuzda ellerinizi birbirinizin üstünden alamıyor, onu gördüğün anda kanın damarlarına hücum ettiğini hissediyor musun? Gün içinde onu düşündüğün zaman birle heyecanlanıp, arzuluyor musun?

Güven meselesi

Ona güveniyor musun? Hayatta kimseye söyleyemediğin sırlarını ona söyleyebileceğini ve en zor gününde onun yardıma koşacağını hissediyor musun? Ona madden ve manen güvenebileceğini hissediyor musun? Tüm birikimini ona teslim etsen, onu koruyacağını ve ikinizin ortak hedefleri için kullanacağına inanıyor musun?

Bana arkadaşını söyle

Arkadaşlarınla iyi geçiniyor mu? Bir erkeğin hayatında 3 kutup vardır: Ailesi, arkadaşları ve kadını. Eğer kalbini hızla çarptıran kadın, arkadaşlarınla da iyi geçiniyorsa ve karşılıklı birbirlerini seviyorsa zaten kaleyi içten fethetmiş demektir.

Aileden biri gibi

Peki ya ailen? Bir de işin diğer boyutu var. Onu ailenle tanıştırdığına içten ve doğal bir ilgi gösteriyorsa, büyük dedenin askerlik anılarını bile gerçek bir ilgiyle dinliyor ve aile anılarınız onu eğlendiriyorsa gerçekten "o kadın" olabilir.

Küçük şeyler

Onunla ilgili hangi detayları biliyorsun ve hatırlıyorsun? Yıl dönümünüzü veya şarkınızı hatırlamak marifet değil. Eğer onunla ilgili küçük şeyler, minicik detayları hatırlıyorsan o zaman o senin için sandığından da önemlidir. Mesela ilk randevunuzda yediği dondurma, küçük bir kızken sevdiği kedisinin ismi, onu ilk öptüğünde radyoda çalan şarkı, onu ilk gördüğün gün giydiği bluzun rengi, lisedeyken en sevdiği arkadaşının adı gibi...

Sadece arkadaştan fazlası

Onu arkadaşlarına tercih ediyor musun? Bir erkek için erkek arkadaşları çoğu zaman kız arkadaşından bile önde gelir. Onunla daha fazla zaman geçirebilmek için erkek arkadaşlarını ekiyorsan, hafta sonları erkek erkeğe dışarı çıkmak yerine, onunla ne yapacağını planlıyorsan o hayatındaki en önemli kişi olmaya adaydır.

Eski defterler

Sana eskileri unutturuyor mu? Herkesin kalbini kırmış eski bir sevgilisi vardır. Artık onu düşündüğünde için burkulmuyorsa, hatta günden güne daha az düşünüyorsan yanındaki doğru kişidir.

En iyisine layık

Kendini ona sürekli güzel bir şeyler yapmak isterken mi buluyorsun? Normalde bir yumurta bile kıramazken ona gurme menüler hazırlamak ve sunmak istiyorsan, her alışverişe çıktığında ona da bir şeyler almak seni mutlu ediyorsa o, hayatının kadını olabilir.

Odak kayması

Gün içinde, yoldayken veya işteyken konsantre olmakta zorlanıyor musun? O aklına her geldiğinde yüzünde önleyemediğin bir gülümseme oluşuyorsa aradığın aşkı ve muhtemelen "o kadın"ı bulmuşsun demektir.

Son olarak:

Yalnız hislerinin sadece aşk ve tutkudan ibaret olmadığını anlamak için son olarak kendine bir liste yap ve şu soruları sor:


1- Bir kadında olmasını istediğin beş özellik nedir? Kendine karşı dürüst ol. Aradığın nedir? Güzellik, şefkat, anlayış, seks, olgunluk, huzur, hareket, tutku, akıl, başarı, zenginlik, dürüstlük, aşk, mantık, sadakat… İsteklerin sonsuza doğru uzayabilir ve herkesin listesi birbirinden farklıdır. Tüm bunların içinden en önemli bulduğun beş tanesini seç. Senin olmazsa olmazın nedir ve bu kadın onlara sahip mi?

2- Bir ilişkide uzun vadeli hedeflerin nelerdir? Harika bir seks hayatı mı istiyorsun, beş tane çocuk mu? Evlenmeyi istiyor musun? Belki de çocuk istemiyorsun. Karşındaki kadının gelecekte seninle paralel hedefleri olması çok önemli. Yoksa zaten ikiniz için gelecek diye bir şey olmaz.

3- Asla kabul edemeyeceğin şeyler nelerdir? Hayatta bazı değerler vardır ki en büyük aşkları bile bitirebilir: Dinsel farklılık, politik görüşler, aileye karşı olan tutumu, birinizin çocuk isteyip, diğerinin istememesi, annenler anlaşması, farklı takımı tutmak ya da bekaret bile kimisi için ilişki bitirici sebep olabilir. Hayatta kabul edemeyeceğin şey nedir ve o buna sahip mi? İlişkiyi uzatmadan önce mutlaka listeni bir gözden geçir.

Bütün bu maddelerden sonra hala bir sorun bulamadıysan hiç durma, derhal kuyumcuya koş. Herkesin arayıp da bulamadığını bulmuş şanlı bir erkeksin. Hayatının geri kalanını, birlikte başlatmak için bir gün bile kaybetme.

İZLE
GQ ile 1 Dakika - Seçkin Özdemir
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası