'İlişki istemeyen adam' olmak dedikleri...
Hayat Rehberi

'İlişki istemeyen adam' olmak dedikleri...

O ateşli yakınlaşmanın henüz başındayken “Aslında ben şu an ilişki istemiyorum” açıklamasını yapıştırıyor, ama bu arada yapışık dudaklarınızı da ayırmıyorsunuz. Rüya tadındaki yeni moda aşk bu mu?

Vapurdayız. Uzun süredir görüşmediğimizden, hararetli bir sohbet içindeyiz. İnce bıyıkları, degaje yakalı tişörtünün üzerine giydiği spor ceketleriyle, 35’ini geçmiş olmasına rağmen hâlâ delikanlı gösteren arkadaşım, yeni keşfini anlatıyor.

- Valla Denizcim, elimde 50 kadar henüz hiç aramadığım kadının telefonu var. Geçen biriyle buluştum. Tam öpüşmek için uzanmıştı ki, durdurdum. “Bak tatlım” dedim, “Benim şu aralar bir ilişki için ne enerjim var, ne hevesim. Bir eteçmınt olmadan takılmak istiyorsan, ne âlâ.” Sonra da öptüm.

- E n’aptı kız? Ben olsam kafa atardım.

- Hiç de öyle olmadı. Aksine acayip yükseldi. Çıldırdı, çıldırdı.

- Anlamadım!

- Ben ilişki istemiyorum diye henüz başında tavrımı koyduğum için, hırs yaptı sanırım. Şu an bir yere gittiğimi tweet’lemeye korkuyorum. Böyle peşimden koşan dört tane daha var.

- Ne diyosun!

- Gerçekleri söylüyorum güzelim.

Gerçeklerin çoğunlukla tatsız olduğunu biliyordum ama bu kadarı da fazlaydı doğrusu. Arkadaşımı kadınların psikolojisiyle oynadığı için sözlü olarak kınadım. Sonra kısık gözlerim ve 333’e ayarlanmış dudaklarımla adamı bir daha süzdüm. Gerçekten de 10 dakika öncesine göre adeta parlamış, çözünürlüğü HD kalitesine ulaşmıştı. Sinirli sinirli sordum:

Yani ilişki istemiyorum da ne demek canım? Belki karşına SEVGİLİ OLMAK İSTEYECEĞİN BİR KADIN çıkacak? Olamaz mı?

Evet sevgili GQ beyleri, örnek hikayemizden de anlayacağınız üzere konumuz “ilişki istemeyen erkekler”in yükselişi. “Trend olmuş gidiyorsun” diyebileceğimiz bu yaklaşım, temelde şu şekilde işliyor:

1. Karşımızdaki kadını gerek sosyal medyada, gerekse ortak yaşam alanlarındaki karşılaşmalarda iltifatlara, canımlara, güzelimlere boğuyoruz.

2. Kadının numarasını alıp bir süre aramıyor, fakat bir sonraki gece yarısı, çok alkollü karşılaşmada ondan hoşlandığımızı kulağa, enseye fısıldayışlarla söylemeyi ihmal etmiyoruz.

3. İlk resmi buluşmada ve mutlaka henüz sevişilmemişken, “Şu sıralar bir ilişki istemiyorum” bombasını patlatıyor, fakat öpüşmeye kaldığımız yerden tutkuyla devam ediyoruz.

4. Afallayan kadının gelecek günlerde fikrimizi değiştirmek uğruna vereceği tavizleri, “Herhalde öyle demek istemedi. Dur ben şunla bir kere daha kıyasıya sevişeyim de, benim ne esaslı bir kadın olduğumu anlasın” türü çabalarını, keyifle izlemeye alıyoruz.

Siz de bir kadını reddedebilirsiniz, üstelik defalarca!

Formülün işleme sebebi basit: Pek çok kadın, romantik bir ilişmenin başında yapılan “Şu an ilişki istemiyorum” açıklamasını, “çelınc” olarak algılıyor. “Beni tanıyınca bana âşık olacak!” ya da “Benimle nasıl sevgili olmak istemez, o kendini ne sanıyor!” hırsıyla titremeye başlıyor. Sizinle herhangi bir ilişkiye gireceği yoksa bile, aklına karpuz kabuğu, yüreğine “hayır”ın ateşi düşmüş oluyor.

Bu noktadan sonra, fabrika ayarlarıyla oynadığınız kadınla görüşmeye devam edebilir ve onu ara ara reddederek ilişkinizi bir süre ateşli tutabilirsiniz. Fakat nereye kadar? İşte burası çok önemli saygıdeğer GQ beyleri.

“İlişki istemiyorum, yan cebime koy” diyerek ilişki yaşamayı uzatmayın ve abartmayın. Gururu kırılan bir kadından korkmayı da ihmal etmeyin, kendisi her an size güdümlü bir füzeye dönüşebilir. Sonra kendinizi “O son reddedişi yapmayacaktık!” derken bulursunuz, bizden söylemesi.

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası