Erkeklerin Seks Sırasında Karşılaştıkları En Yaygın Sorun
İlişkiler

Erkeklerin Seks Sırasında Karşılaştıkları En Yaygın Sorun

Herkesin başına gelebilecek durumlara karşı yapılabilecekler...

Google'da özellikle erkekler için 'yaygın seks sorunları listesi' arattığınızda karşınıza çıkan bir numaralı sonuç aslında ereksiyon bozukluğudur. Bunu destekleyecek rakamlar olduğundan emin olsak da, bahsettiğimiz sorun tıbbi olmaktan çok psikolojiktir. Tıbbi bir problemin olayı, yalnızca tıbbi bir çözümden fayda sağlayabilmesidir (veya bununla giderilebilmesidir). Zihinsel, duygusal ya da psikolojik bir sorunun ise terapi ve yardımla düzeltilme şansı vardır; tabii eğer daha köklü bir durum söz konusu değilse.

Peki, eğer durum sertleşme bozzukluğu değilse, erkeklerin seks sırasında karşılaştıkları en yaygın sorun tam olarak nedir?

Performans Kaygısı

Pek çok erkek için, hem kendileri hem de partnerleri için tatmin edici bir cinsel deneyimin önündeki en büyük engel aslında performans kaygısıdır. Bekledikleri gibi ya da partnerlerini tatmin edecek şekilde 'performans' gösteremeyecekleri korkusu genellikle o kadar rahatsız edicidir ki, tüm cinsel deneyimi tamamen ele geçirebilir. Çok gerçek ve fiziksel semptomları olabilir; örneğin erken boşalma, ereksiyon halinde kalamama veya tamamen boşalamama gibi.

Bunun erkeklerin seks sırasında karşılaştığı en yaygın sorun olmasının iyi bir yanı, tıbbi olarak daha ilgili bir duruma göre düzeltilmesinin biraz daha kolay olmasıdır. Performans anksiyetesi öncelikle psikolojiktir, bu da onunla başa çıkmanın belirli yolları ve araçları olduğu anlamına gelir. Tüm yaygın seks sorunları arasında bunu çözme gücü genellikle erkeğin kendindedir.

İşte yataktaki performans kaygınıza büyük ölçüde yardımcı olabilecek birkaç küçük şey...

GQ INDIA

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası