O Gerçekten Doğru Kadın mı?

Özgürlüğüne düşkün olarak geçirilen seneler... Burda akşam orda sabahlar; çapkınlıklar. Evet güzel yıllar. Aklımızda tek bir soru işaretleri olmaması falanlar filanlar. Sonra karşımıza “o” çıktı. Her şeye farklı bakmaya başladık belki. Başka kadınlar aklımızdan çıktı. Kendimizi kısa değil uzun vadeli planlar yaparken de yakaladık. Bir dakika bir dakika galiba biz birinden ciddi anlamda hoşlandık; beyler itiraf edelim galiba aşık da olmuş olabiliriz. E iyi güzel… Peki bunca yıllık playboyluk serüvenlerinden, tek başınalıktan sonra bir ilişki? Evlilik mi? Beraber yaşamak mı? E çok uzaktı bu bize… Bir korku sarmadı mı? Peki her şeyi geçtik. O doğru kadın mı?

20 Haziran 2017

O Gerçekten Doğru Kadın mı?

Doğru kadın yoktur; size göre doğru kadın vardır. Kabul. Ama size göre de ona göre de buna göre de o kadın olduğunu anlamak için temelde barındırılması gereken bazı kurallar yok mu?

Ciddileşelim şimdi. Aşağıdakilerden kaçı “onda” var?

Objektif olmaya hazırsak başlıyoruz…

 

  • O’nun İçin “Akıllı Kadın” diyebiliyorsanız

Bir araştırmaya göre kadınların erkekler üzerinde etkili olmasının ilk sebebi zekasıymış. Yani yine sonuca bakarsak erkekler hayran oldukları kadın. İtiraf edelim kadınların şapşallıkları hoşumuza gider bazen güleriz… E sonra? O kadar. Ama zekasına hayran olmak bambaşka bir dünya.

 

  • Sizi Seviyorsa

Sevgisini her size baktığınızda hissedebiliyorsanız, bu da bulunmaz ve olmazsa olmaz bir histir.

 

  • Size Saygı Duyuyorsa

 

Kimileri için saygı sevgiden daha da önemlidir, bilirsiniz. Bir evde yaşayabilmek için, beraber tatile çıkmak için yani kısaca bir kahve içebilmek için size saygı duyması gerekir. Hayata bakışınızdan, inandığınız her şeye, yaptığınız işten, gelecek planlarınıza her şeye… Elbette sizin de onu her şeyiyle kabul edip saygı duymanız gerek.

 

  • Size Güveniyorsa

 

Söylediğiniz her lafın satır arasında yalan arayan, söylediğinizde inanmayıp yanınıza gelmeye çalışan bir kadınla değil ilişki herhangi bir diyalog bile kurmamalısınız. Böyle kadınların kendine güveni yoktur; size güveni de olmaz. Beyler… 2017 yılındayız ve “seven kıskanır” durumları böyle bir şey değil biliyoruz değil mi?

 

  • Hem Zayıf Hem Güçlüyse

 

Erkekler ağlamaz klişesini bile yıktığımıza göre bir kadının hem deliler gibi güçlü olabildiğini hem de bazen bir kız çocuğuna dönüşerek sizden şefkat ve yardım beklediğine şahit olmuşuzdur diye düşünüyorum. Burada olay “denge” . Çok güçlü bir kadın zordur. Hep zayıf olan bir kadın ise bazen tahammül edilemez bile olabilir. Sürekli hayatından şikayet eden biri sizin tüm hayat enerjinizi de alır götürür.  Güçlü kadının ise olmaması gereken şey “ erkek arkadaşınız tadında” olması. İlişkinizi iki erkek karakter gibi sürdüremezsiniz değil mi? Kadınsılığını da en az ara ara görebileceğiniz bir kadınla devam edilebilir diye düşünüyoruz.

 

  • Hayatında “aşk” Dışında da Bir Şeyler Varsa

 

Hırslı, işinde ya da hayatta bir şeyleri başarmak, gelecek planları yapmak ve bunlarda da basamak basamak bir şeyleri istediği gibi başarabilmek gibi düşünceleri varsa, hayattaki tek amacı “evlenmek” “çocuk yapmak” “ilişkim olsun” değilse o kadın dolu bir kadındır. Size her daim bir şeyler katabilen, birlikteyken ilişkiniz hariç bir şeylerden bahsedebilmek de yine kadın erkek ilişkilerinde olmazsa olmazdır aslında.

 

  • Dünya Üzerindeki En Huzurlu Yan O’nun Yanıysa

 

İş hayatı, stres, trafik,toplantılar, aile ile fikir ayrılıkları yaşamak her ne yaşıyorsanız yaşayın onun yanına gittiğinizde dünyadan uzaklaşmış hissi sizi sarıyorsa evet, o kadın, doğru kadın!


8 Adımda ‘Siz’den ‘Sen’e Nasıl Geçilir: Resmiyetten Kurtulma Rehberiniz

HAYAT REHBERİ | 8 Adımda ‘Siz’den ‘Sen’e Nasıl Geçilir: Resmiyetten Kurtulma Rehberiniz

Neden Her Gün Yatak Topluyoruz?

HAYAT REHBERİ | Neden Her Gün Yatak Topluyoruz?

Yeniden Dönüşüm için 4 Basit Adım

HAYAT REHBERİ | Yeniden Dönüşüm için 4 Basit Adım

#GQEvde: Uykuya Dalmanıza Yardımcı Olacak Müzikler

HAYAT REHBERİ | #GQEvde: Uykuya Dalmanıza Yardımcı Olacak Müzikler

#GQEvde: Zamanını Evde Geçireceklere En İyi 8 Tavsiye

HAYAT REHBERİ | #GQEvde: Zamanını Evde Geçireceklere En İyi 8 Tavsiye

Daha Fazla Göster