Sosyal Medyanın En Sevilen Çifti Olmanız İçin 6 Kural
Hayat Rehberi

Sosyal Medyanın En Sevilen Çifti Olmanız İçin 6 Kural

Yeni bir ilişkiye başladınız veya hâli hazırda mutlu bir ilişkiniz var, bu çok güzel, tebrikler. Fakat işte tam bu noktada uymanız gereken 6 kuralı atlarsanız, 'sevilmeyen çiftler' listesine alınabilirsiniz.

Vaktimizin hatrı sayılır bir bölümünü sosyal medyada geçiriyoruz. Facebook, Instagram gibi fotoğraf paylaştığımız ve sürekli yenileyerek neler olup bittiğini öğrenmek istediğimiz mecralarda birbirimizi takip ediyoruz. Hepimiz, bizi mutlu eden veya takipçilerimizin görmesini istediğimiz fotoğrafları yüklerken "beğen" tuşuna basılmasını ümit ediyoruz. Hele yeni bir ilişkiye başladıysak veya hâli hazırda bir ilişkimiz varsa mutluluk paylaşarak çoğalır diyerek daha çok paylaşıyoruz. İşte tam bu noktada okumanız gereken 6 kuralı sizlerle paylaşıyoruz. Fotoğrafta gördüğünüz Alexis Ren ve Jay Alvarrez çiftinin de bu kurallara uyduğuna iddiaya girebiliriz. Beyler, bu altı kurala dikkat edin çünkü aksi halde takipçileriniz bırakın "beğen" tuşuna basmayı, "beğenme" tuşunu aramaya bile girişebilir.

#1. Seni takip ediyoruz çünkü (yalnızca) seni görmek istiyoruz.

Bir ilişkin olduğu için senin adına çok mutlu olduk. Mutlu olduk diye sürekli 'sizi' görmek istediğimizi nereden çıkarttın?  Sürekli bir ilişkin olduğunu göstereceğin fotoğraflar paylaşacaksan ortak bir profil açın biz de rahatlayalım.

#2. Bütün mutlu anlarınızı görmek zorunda değiliz.

Yeni başlayan veya mutlu bir ilişkiye sahip olduğunuz partnerinizle geçirdiğiniz bütün güzel anları bizimle paylaşmayın. Çünkü sizin o anın verdiği yetkiye dayanarak yüklediğiniz fotoğraflar maalesef bizim için pek bir anlam ifade etmiyor.

#3. Sevgini onlarca hashtag ile ifade etmeni anlamıyoruz...

Anlıyoruz, onu çok seviyorsun… Bunu ona söylemen çok daha iyi olmaz mı? Sen, beraber çekildiğiniz fotoğrafın altına onlarca etiket koyduğunda belki partnerinin hoşuna gidebilir ama biz onları okumaya çalışırken can çekişiyoruz.

#4. Özel anlar sizin için özel olsun.

Yıl dönümünüz, birinizin doğum günü veya romantik bir planınız olabilir ve özel anlar geçirebilirsiniz. Zaten yaşanan an yeterince özel, neden yaptığınız sürprizleri bir de gözümüze sokarak bizi kıskandırmaya çalışıyorsunuz? Bırakın özel anlarınız size özel olsun, biz görmesek de olur. Unutmadan, beyler özel günleri unutmamaya çalışın. Çünkü unuttuğunuz anda bu kuralları uygulayacağınız bir ilişkiniz olmayabilir. 

#5. Hepimiz lakaplardan hoşlanmıyoruz.

Partnerinize 'prensesim', 'aşkitom', 'bal böceğim' gibi lakaplar takmış olabilirsiniz ama hepimiz böyle şeylerden anlamıyor olabiliriz. Bu lakaplar maalesef sizin için bir anlam ifade ediyor, sizi kara listeye almak istemeyiz.

#6. Yanak yanağa fotoğraflara biraz ara verin.

Tatilde, sinemada, okulda, ofiste sürekli selfie çekiyor ve bunları paylaşıyorsunuz değil mi? Tamam birbirinize çok yakışıyorsunuz ikna olduk. Şimdi biraz ara vermeni istiyoruz, sakin ol ve kamerayı diğer tarafa çevir… Biraz da senin çektiğin fotoğrafları görsek hiç fena olmaz.

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası