Tanımadım senden daha güzel

Âdettendir; rock’çılar ve topçular modellerle evlenir. Son olarak Duman’ın basçısı Ari Barokas eski manken Asu Emre’yle dünya evine girince aklımıza o uzun liste ve bir de tavsiye geldi.

06 Ağustos 2013

Tanımadım senden daha güzel

Seinfeld’in yaratıcılarından Larry David’in, beyinde lavabo aç etkisi yaratan dizisi Curb Your Enthusiasm’ın bir bölümünde şöyle bir olay anlatılır. Larry (ki Seinfeld’in otomatlarla kavga eden, ilk randevusu hep çok kötü giden, inatçı, tuhaf George Costanza’sının aslıdır) kendine bir yatırım danışmanı arıyordur. Karşısındakinin karakter sahibi, güvenilir bir adam olup olmadığını anlamak için ofisini incelerken... Birden buluverir: Masanın üstündeki gümüş çerçeveden, solgun pembe elbisesi ve bej hırkasıyla, genç ve yakışıklı danışmanın “pek de çekici olmayan” karısı gülümsüyordur. “Tamam” der Larry, “Ben bu adamla çalışırım.”

Anlaşılan o ki, kült dizinin o bölümü yayınlanırken rock’çılar konserde, topçular maçtaydı. İki meslek grubunun da “Nikahın imamını da kıyarım, hükümetini de” durumunda hâlâ mankenlik şartı aramasının başka izahı olamaz. Ömürlerinden 20 dakika ayırmış olsalardı şayet; hoş adamların burnu yanlış kaynamış, saçları ince telli, tercihen sivilceli kadınlarla evlenerek “Özgüven bizden sorulur” mesajı vermekte olduklarını bileceklerdi. Ama konserleri vardı, hoca antrenmanı uzattı.

Liste GQ Türkiye Ağustos sayısında ve iPad edisyonunda!


Daha Sağlıklı Bir Yaşam için Neler Yapmalısınız?

HAYAT REHBERİ | Daha Sağlıklı Bir Yaşam için Neler Yapmalısınız?

İş Hayatında Başarılı Olmanın Yolları

HAYAT REHBERİ | İş Hayatında Başarılı Olmanın Yolları

WhatsApp’ta Hayatta Kalma Sanatı

HAYAT REHBERİ | WhatsApp’ta Hayatta Kalma Sanatı

Konuşmamız Lazım: Erken Boşalma Sorunsalı

HAYAT REHBERİ | Konuşmamız Lazım: Erken Boşalma Sorunsalı

İkinci Buluşmayı Garantilemenin 5 Yolu

HAYAT REHBERİ | İkinci Buluşmayı Garantilemenin 5 Yolu

Dikkat! Yoksa Seks Bağımlısı mısınız?

HAYAT REHBERİ | Dikkat! Yoksa Seks Bağımlısı mısınız?

Daha Fazla Göster