Tanımadım senden daha güzel

Âdettendir; rock’çılar ve topçular modellerle evlenir. Son olarak Duman’ın basçısı Ari Barokas eski manken Asu Emre’yle dünya evine girince aklımıza o uzun liste ve bir de tavsiye geldi.

06 Ağustos 2013

Tanımadım senden daha güzel

Seinfeld’in yaratıcılarından Larry David’in, beyinde lavabo aç etkisi yaratan dizisi Curb Your Enthusiasm’ın bir bölümünde şöyle bir olay anlatılır. Larry (ki Seinfeld’in otomatlarla kavga eden, ilk randevusu hep çok kötü giden, inatçı, tuhaf George Costanza’sının aslıdır) kendine bir yatırım danışmanı arıyordur. Karşısındakinin karakter sahibi, güvenilir bir adam olup olmadığını anlamak için ofisini incelerken... Birden buluverir: Masanın üstündeki gümüş çerçeveden, solgun pembe elbisesi ve bej hırkasıyla, genç ve yakışıklı danışmanın “pek de çekici olmayan” karısı gülümsüyordur. “Tamam” der Larry, “Ben bu adamla çalışırım.”

Anlaşılan o ki, kült dizinin o bölümü yayınlanırken rock’çılar konserde, topçular maçtaydı. İki meslek grubunun da “Nikahın imamını da kıyarım, hükümetini de” durumunda hâlâ mankenlik şartı aramasının başka izahı olamaz. Ömürlerinden 20 dakika ayırmış olsalardı şayet; hoş adamların burnu yanlış kaynamış, saçları ince telli, tercihen sivilceli kadınlarla evlenerek “Özgüven bizden sorulur” mesajı vermekte olduklarını bileceklerdi. Ama konserleri vardı, hoca antrenmanı uzattı.

Liste GQ Türkiye Ağustos sayısında ve iPad edisyonunda!


Yaratıcılığınızı Arttıracak 5 Öneri

HAYAT REHBERİ | Yaratıcılığınızı Arttıracak 5 Öneri

Acil Durum Ev Temizliği Nasıl Yapılmalı?

HAYAT REHBERİ | Acil Durum Ev Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Arkadaş Grubundaki Son Bekar Erkek Olmak mı?

HAYAT REHBERİ | Arkadaş Grubundaki Son Bekar Erkek Olmak mı?

Acaba Sabahlara Fazla mı Yükleniyoruz?

HAYAT REHBERİ | Acaba Sabahlara Fazla mı Yükleniyoruz?

Tembellik Diye Bir Şey Olmadığının Kanıtları

HAYAT REHBERİ | Tembellik Diye Bir Şey Olmadığının Kanıtları

Ayrılık Acısından Kurtulmanın Bilimsel Yolları

HAYAT REHBERİ | Ayrılık Acısından Kurtulmanın Bilimsel Yolları

Daha Fazla Göster