Tehlike çanları
Hayat Rehberi

Tehlike çanları

İlk zamanlarda mis gibi geçindiğiniz kızın içinden bir canavar çıktı. Sevgili, psikopat kız arkadaşa dönüşmeden verdiği sinyalleri kaçırmayın.

52 cevapsız arama

Eğer çok meşgul bir işadamı ya da popüler günlerini yaşayan bir yıldız değilseniz, telefonunuzun çok fazla çalmaması lazım. Özellikle telefonun ucundaki kız arkadaşınızsa. Sevgilinizin 7/24 araması pek iyiye işaret değil. Ya da telefonunuzu sessize alıp uyumayı tercih ettiğiniz bir gecenin sabahında uyanıp 52 cevapsız aramayla karşılaşıyorsanız. İlk başlarda "başına bir şey mi geldi" diye endişelenip geri arayacaksınz ama genellikle panik atak geçiren sevgilinizin, "Neden açmıyorsun?! Ya başıma bir şey gelmiş olsaydı? neredeydin? Daha önemli işlerin var herhalde!" gibi çığlıkları bir süre sonra 52 cevapsız aramanın aciliyet sinyalini zayıflatacak. Çoğunlukla da başına bir şey geldiği için aramadığını da kısa sürede öğreneceksiniz.

"Arkadan kız sesleri geliyor!"

İlişkinizin başlarında bütün arkadaşlarınızla iyi anlaşan (kızlar dahil) bir sevgiliniz vardı. Küçük kıskançlıklar küçük esprilerle geçip gidiyordu. Hayat şahane, huzur dolu, çiçek gibiydi. Sonra yavaş yavaş Starbukcs sırasında önünüzde bekleyen kız güzel bir poposu var diye düşman olmaya, bütün Victoria's Secret kızları travma yaratmaya, çocukluk arkadaşınız Aslı hayali seks kankasına dönüşmeye başladı.  Gittiğiniz her yerde gözü üstünüzde, karşı cinsten birine “merhaba” deyişiniz bile evde ve hatta daha korkutucusu gittiğiniz yerde çıkacak azılı bir kavganın habercisi. Onsuz gittiğiniz her yemekte hiç sektirmeden arkada şuh kahkahalar duyuyor. Üzgünüz ama, bu yolun dönüşü yok. Ya psikopat sevgilinizi her manyaklığıyla kabul edeceksiniz ya da doğrusunu yapıp onu bir kliniğe kendinizi özgürlüğün kollarına bırakacaksınız.

"Aşkım baksana çok şiriiiin!"

Oturduğunuz restoranın bahçesindeki kedi kız arkadaşınızda sempati duyguları uyandırıyorsa sorun yok ama kediyi gördüğünde içinden bir Elmayra çıkıyorsa tehlike çanları çalıyor demektir. Aynı durum pusette bir çocuk gördüğünde de geçerli. Hiçbir aklı başında kadın bebek gördüğünde çığlık atarak ağlama krizine girmez.

Takip ediliyorsunuz

Diyelim ki arkadaşlarınızla dışarıda maç izlemeye gideceğinizi söyleyerek evden ayrıldınız. Arkadaşlarınızla buluştunuz, biralar söylendi, keyifler yerinde. Tam bu sırada omzunuza birisi dokunuyor, geriye dönüyorsunuz ve bum! Kız arkadaşınız tam karşınızda. Hiçbir şey olmamış gibi yanınıza oturuyor. Siz ve arkadaşlarınız şaşkınsınız. Kulağına eğilip az önce yanından ayrıldığınızı ve neden peşinizden geldiğini soruyorsunuz. Cevaben “seni özledim” diyor. Sizce de bir gariplik yok mu?

Şiddet ilişkinizin ayrılmaz parçası

Her ilişkide tartışmalar yaşanır. Karşınızdaki insanın her zaman sizinle aynı fikirde olmasını bekleyemezsiniz. Ama kız arkadaşınız karşı karşıya geldiğiniz her an sizi olur olmadık hatalar yapmakla suçluyor ve sonunda sinir krizinin eşiğine gelip tabak çanak fırlatma ya da bardak kırma noktasına geliyorsa bu uyandırma servisinin size çağrısı olabilir. Bunun bir ileri noktası tabak çanağı kafanıza atması. Ya da Fatal Attraction'daki Glenn Close'a bağlayıp kendine zarar vermesi. Aman dikkat.

Çocuğumuzun adı ne olsun?

Bu durum için farklı örnekler verebiliriz. Örneğin; görüşmeye başlayalı iki hafta oldu ve tesadüfen banyodaki ilaç dolabınızın kız arkadaşınızın saç fırçası, parfümü ve diğer bütün makyaj malzemeleriyle dolu olduğunu görürsünüz. Ya da annenizle bir kez bile tanışmadığı halde ona anneler gününde bir mutfak robotuyla beş sayfalık bir mektup gönderiyor olabilir. En trajik ve korkutucu an ise kendinizi ve kız arkadaşınızı nikah masası şablonlu bir fotoğrafta yanyana gördüğünüz andır. Bir Pinterest hesabı varsa, sayfasını gelecekteki gelinliği, yüzüğü, masa süslemeleri ve buketlerle doldurmuş olabilir. Evlilik takıntısı psikoza dönüşmeden ufak adımlarla uzaklaşın.

O kadar benziyoruz ki!

Birlikte olduğunuz kişinin sizinle ortak zevkleri paylaşması hem ilişkinizi daha zevkli hale getirir hem de sizi anlayan birisiyle beraber olduğunuzu hissettiğiniz için rahat edersiniz. Fakat kız arkadaşınız göz açıp kapayana kadar sizinle aynı kazağı giymeye başlamış, jest ve mimikleri sizin başka bir bedende varolmuş halinizi andırmaya başlamışsa gözden geçirmeniz gereken şeyler var demektir. Bir süre sonra aynı sizin gibi konuşan, tuttuğunuz takıma bir anda aşkla bağlanan, bütün ilgi alanlarınıza sıkı sıkı çalışmış bir klonla birlikte olduğunuzu fark edebilirsiniz. Kendinizin dişi versiyonuyla sevişmek pek seksi bir şey değil. 

İLGİLİ İÇERİKLER ilişki
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası