Ulaşılmaz Kadına Ulaşmanın Yolları
Hayat Rehberi

Ulaşılmaz Kadına Ulaşmanın Yolları

Ulaşılmaz kadın kimdir, nedir, ne iştir? Bu hava kimedir? Havası zaten başımız üstüneyse onu daha yakından tanımanın, birlikte birer gurme hamburger yemenin olanağı yok mudur? Vardır elbette.

Yıllar önce bir erkek kankam iç geçirerek, “Her erkeğin bir ulaşılmaz kadını vardır” demişti. Deniz kenarındaydık, ortam romansa davet ediyordu. Ben balık-ekmek arzusuyla adamı susturup bir takaya sürükledim; konu orada kapandı. Meğer o ulaşılmaz kadın ben miymişim, neymiş.

Şimdi düşünüyorum, ne kadar yanlış oynanmış bir oyun. Benim “ulaşılmaz” olduğum toplamda iki zaman var, o da metro ve şarj bitimi. Yoksa o arkadaşın ulaşılmaz saydığını (beni, beni, Bihter’ini), air gitar çalarak tavlayan var. Konuyu kendi üzerimden dağıtmış gibi oldum ama derhal topluyorum.

O ulaşılmaz sandığınız kadın var ya, önce bu ayakları bi bıraksın. Siz de hazırlanın, vuslatlı bir randevunuz var.

Tanıyalım, yöntem tayin edelim

Ulaşılmaz kadın güzel, şık, zarif, yetenekli ve en azından lokal çevresinde ünlüdür. İş bu haldeyken ulaşılmaz kadının kız arkadaşları kıskançlıktan, muhtemelen arkasından kollarını ısırmaktadır. Bu kadına eleştiri getirerek ilgi çekmek istediğimizden emin miyiz?

*** Eleştiri:

Değiliz, olmamalıyız. Hele ki onun özgüveninin tam olduğu bir noktada, yaptığı işle ilgili “bik bik” ettiğiniz takdirde, ulaşılmaz kadın “Ay beni herkesten başka gözle görüyor, ne ilginç!” diye düşünmez. Size temizinden bir “Hade len!” çeker ama içinden. Çünkü aynı numaradan 10 yüz milyon kere görmüştür.

*** Yapılması gereken => Kız arkadaş kısakandırması:

Etrafındaki herkese mavi boncuk dağıtırken, ona mesafeli centilmenlik uygun görün. Sizin bir aziz olduğunuzu, gözünüzün aşırı tok olduğunu da düşünmeli. Yazdığınız kız arakadaşları kolay diye yemeğe çıkarmak var ama yemeye çalışmak yok. Zira ulaşılmaz kadın, başka kızların çok rahat ulaştığı adamı kendine layık görmeyecektir. 

*** Kararlılık:

Ulaşılmaz kadına CV’nizi bıraktınız, o ise “Biz sizi arıycaz” çekti, olabilir. O çekmeyecek de ben mi çekeceğim? Sinsi gibi kararlı olmalısınız. Onun gittiği yerlerde boy göstermeli ama gözünüzü ona dikmemelisiniz. Bu arada ona bayramda, kandilde veya gece üçte sarhoşken değil, misal güneşli bir öğle üstü, motorla gezmeyi, Kavak’ta Boğaz havası almayı önerebilirsiniz. 

Rakipleri yenelim

Ulaşılmaz kadın, etrafında pervane olan pek çok rakiple gelecektir. Bu rakiplerin bir kısmı sizin gibi kararlı ve kadını şımartmaya gönüllü olacaktır. 

*** Kıskanç değil, yapıcı:

“Senin kendini gerçekleştirmen, varlığını mutlu olacağın şekilde sürdürmen benim için en büyük öncelik, çünkü sen çok önemlisin” alt metniniz, seçilme şansınızı artıracak en önemli söyleminiz. Ulaşılmaz kadın en çok erkeklerin bencilliğinden tiksindiği için kendini o şekilde konumlamıştır. Fedakar ve verici olun (Örn: Annelerin yapığı birtakım şeyler)

*** Layk a vörcin:

Ona yepyeni, heyecan verici bir şeye başlıyormuş hissi vermek çok önemli. Daha önce hiç görmediği, öğrenip kendini geliştirebileceği, en önemlisi ona öğretebileceğiniz bir şey buldunuz mu, sırtınız yere gelmez (Caz olur, araba kullanmak olur, bir spor olur... Önemli olan sizin yanınızda heyecan duymasını garantilemek).

*** Zenginlik ulaşılmazlığın şanındandır:

Anadan babadan olabilir, eski eşinden kalabilir, kendi işi iyi kazandırıyordur. Ulaşılmaz kadınlar varlıklıdır. En azından, sizin affedersiniz bir kulüpte sabaha karşı açtıracağınız içkiye, masaya koyacağınız meyveye muhtaç değildir. O şampanya tepsisine narin eli niye uzanmadı diye hayıflanmayın. Onu etkilemek için paranın satın alırken düşündürdüğü şeyler yapmanız lazım.

*** Ünlü tanıdık şovu:

Ulaşılmaz hanım kızımızı doğum gününde, en sevdiği grubun back stage’ine sokabiliyor musun? Onlarla after party’ye akabiliyor musun? Bunlar hep puan.

*** Yardımcı şart:

Sekreteriniz iyi eğitimli mi? Çeşitli klasik kitaplarla, onların geçtiği şehirler, oteller, kafelerle ilgili bilgisi ne durumda? Size “içinde sevişilebilir Wes Anderson mizansenleri” ayarlayabilir mi? Sekreteriniz yoksa iş başa düşüyor. İsviçre’de falancanın da kaldığı, pazar kahvaltısı dillere destan o “art nouveau” otele götüreceğiniz ulaşılmaz kadının, ulaşılmaz bir yanı kaldıysa beni çaldırın. Kendisiyle şahsen görüşmek istiyorum.

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası