Ünlü bir kadınla beraber olmak mı? Her şöhretin bir bedeli var

Ünlü bir kadınla beraber olmanın içi sizi, dışı bizi yakacak püf noktaları ile karşınızdayız.

22 Ağustos 2017

Ünlü bir kadınla beraber olmak mı? Her şöhretin bir bedeli var

Ünlü bir kadınla beraber olmak, elinize 24 saat içinde bozdurmanız gereken, yüklü bir çek geçmesine benzer. Aksi gibi, o çek elinize geçtiğinde günlerden Pazar, her yer kapı duvardır. Belki de hiç sahip olamayacağınız bir servete sevinmek gibidir biraz, ünlü birini sevmek. O dillere pelesenk olan “şöhretle yaşamanın bedeli”ni yalnız şöhretliler değil, etrafındaki insanlar da öder. Oysa siz hesabını bilen bir beyefendiye benziyorsunuz; iyisi mi bu konuda derlediğimiz püf noktalarına bir göz atın.

İLK DİPLOMATİK TEMASLAR

Bir şöhretle tanışıklık kurmanın en iyi yollarından biri, ona istihdam sağlamaktır. Aynı arkadaş grubu içinde olmak ya da VIP bir etkinliğe beraber katılmak da uygun bir temas zemini olabilir. Lakin akılda tutulması gereken bir nokta var. Şayet ünlümüz bir performans sanatçısıysa zinhar onu çalıştığı ortamdan kaldırmaya çalışmayın. Her şeyden önce şansınız çok düşük. Bir konserin ya da tiyatro oyununun sonunda, sanatçı dediğin sadece tebrik ve sevgi kabul eder. Ama gerçekten sizinle tanışmaz ve onu gerçekten sarsacak bir şey yapmadığınız sürece sizi hatırlamaz. Aynı şey özel günler, açılışlar, defileler için de geçerlidir. Gözünüze kestirdiğiniz kadın çalışıyorsa bilin ki bunu azim içinde yapıyor. Azmi olmasaydı zaten ünlü olmazdı. İşte bu sebeple ünlümüzü dinlendiği, kendine ayırdığı günlerden birinde yakalamalısınız. Sahilde şık bir iş yemeği yedikten sonra, yediklerinizi hazmetmek amaçlı bir-iki adım yürüseniz, üstüne şakalarınızla primadonnamızın gününü şenlendirseniz, çok daha akılda kalıcı bir figür olursunuz.

İLTİFATLA YAĞCILIK ARASINDAKİ KALIN ÇİZGİ

Ünlü kadınlar da tıpkı ünlü olmayanlar gibi, iltifat duymak isterler. Onların farkı, belli başlı iltifatların tümünü aşırı derece duymuş olmalarıdır. Onunla sohbet ederken yağcılıktan ve aşırı iltifattan; doymamış yağlar, niteliksiz karbonhidrat misali kaçının. Hatta arada, ona tatlı ve akılcı eleştiriler getirmekten de çekinmeyin. Eleştirileriniz can yakıcı değil, mutlaka kibar ve onun mesleğinde kendini geliştirmesi yönünde olsun. Ona sevgi sözcükleri edecekseniz de, içinizden geldiği gibi ama gerçekten içinizin en derininden, en yakın arkadaşlarınızın bile bilmesini istemediğiniz o yumuşak karnınızdan konuşun. Dünyası ve çevresi ne kadar sahtelikle dolu olursa olsun, her insan gibi ünlüler de güvenilecek, gerçek, harbi dostlara ihtiyaç duyarlar. Bu sebeple ona önce sağlam bir dostluk teklifi götürmenizde bir sakınca yok. İş ki, tam vaktinde o “arkadaş alanı” denilen cinselliksiz bölgeden çıkmayı bilin.

ÇANTACILIĞA HAYIR, ROADIE’LİĞE EVET

Müzisyenlerin en değerli varlığı olan müzik aletleri ve ses sistemlerini taşıyan, kuran, akortlu bir şekilde sahneye yerleştiren insanlara “roadie” denmektedir. Bu insanı belki albüm kapağında göremezsiniz ama aslında grubun belkemiğidir. O olmasa, o aletler konser sonrası kaybolur; gitarı, trompeti kaybolan müzisyen kesin derdinden ölür. Çantacıya gelirsek, kendisi kimi divaların etrafında bol bulunan, bir tür şöhret âşığına verilen addır. O olmasa divanın yeni bir çantası, o yeni çantayı taşımakla kendini görevlendirmiş yeni bir çantacısı olur. Dünya dönmeye, diva çantacıya çanta asmaya devam eder. Özetle ünlümüzün vazgeçemeyeceği, onsuz mutsuz olacağı ihtiyacını karşılamak ve hayatını kolaylaştırmak, kalbine gidecek en kısa yoldur (didaktik teşbih akımından sevgiler).

PEKİ YA EGOMU LEGO YAPAR OYNARSA?

Pek çok erkeğin şöhret sahibi ve güzel kadınlardan korkmasının temel bir sebebi var; bu kız benim gururumla oynar mı endişesi. Nedir gururla oynamak? Onun her daim hazırda bekleyen talipleri vardır. Şöhretinin rütbesine göre bu talipler zengin, havalı, yakışıklı hatta göz koyduğunuz kadın gibi ünlü bile olabilirler. Onun sizi aldatmasından ya da en ufak hatanızda sepetleyip yeni bir aşka koşmasından korkarsınız. Yahut geçmiş sevgilileriyle kendinizi kıyaslayıp kankalarınıza “Abi benden önceki adamın 19 metre teknesi varmış yaa :(” yaparsınız. Haksız da değilsiniz, haklısınız. Talibi çok olan, hele ekonomik bağımsızlığı olan bir kadın, üst üste yapacağınız hataları çekmez ve gidip kendine akacak yeni bir mecra bulur. Fakat sırf şöhret sahibi diye beraber olduğunuz kadının size sadık kalamayacağını asla düşünmeyin. Ya da düşünüp kendinizi hasta edin ama yanlış, bizden söylemesi. Çünkü elbette ünlü insanlar da istediklerinde, gayet düzgün ilişkiler yürütebilirler. Önce kendinize, sonra karşınızdaki kadına güvenmek yapabileceğiniz en doğru (belki de tek) şey.


8 Adımda ‘Siz’den ‘Sen’e Nasıl Geçilir: Resmiyetten Kurtulma Rehberiniz

HAYAT REHBERİ | 8 Adımda ‘Siz’den ‘Sen’e Nasıl Geçilir: Resmiyetten Kurtulma Rehberiniz

Neden Her Gün Yatak Topluyoruz?

HAYAT REHBERİ | Neden Her Gün Yatak Topluyoruz?

Yeniden Dönüşüm için 4 Basit Adım

HAYAT REHBERİ | Yeniden Dönüşüm için 4 Basit Adım

#GQEvde: Uykuya Dalmanıza Yardımcı Olacak Müzikler

HAYAT REHBERİ | #GQEvde: Uykuya Dalmanıza Yardımcı Olacak Müzikler

#GQEvde: Zamanını Evde Geçireceklere En İyi 8 Tavsiye

HAYAT REHBERİ | #GQEvde: Zamanını Evde Geçireceklere En İyi 8 Tavsiye

Daha Fazla Göster