Yalnız değilsin
Hayat Rehberi

Yalnız değilsin

Eğer yatakta her şey göz açıp kapayıncaya kadar bittiyse ne yapmalısınız?

Her erkeğin başına gelebilir. Diyelim, çok hoşlandığın bir kadınlasın, her şey mükemmel, onu çok çekici buluyorsun, belki de fazla çekici... Saatin saniye sayacı bir turu bile tamamlamamışken, bir bakmışsın sen tamamlamışsın.

Gözlerinde soru dolu bakışlarla sana bakıyor. Durumu kurtarmak için bir saniyen var. İşi şakaya vurup ortamı yumuşatacak mısın, yoksa özür dileyerek açıklamalara mı başlayacaksın? Kadınlara hoş ve nahoş gelen birkaç ipucu işine yarayabilir.

Espriye vur

Kendinle dalga geçebilmen aslında kendine olan güvenini vurgular. Rahat bir şekilde, işi espriye vurarak durumu geçiştirmende hiçbir sakınca yok. Zaten biraz ortamı yumuşatıp güldükten sonra her zaman yeni bir deneme yapabilirsiniz. Eğer o böyle bir insan değilse ya dikkatini dağıtmayı dene ya da daha az kasan bir partner bul.

Dikkatini dağıt

Erken boşalmayı telafi etmenin en iyi yolu onun zevkine odaklanmandır. Böylece dikkatini sana veya tepkine yöneltemeden kendine konsantre olacaktır. Elin, ağzın veya seks oyuncakları yoluyla onu tatmin ettiğin sürece, ne zaman boşaldığın onu ilgilendirmeyecektir.

Olmamış gibi davran

Orgazm taklidi yapmak ayrı bir performans gerektirir ama olmamış taklidi yapmak tamamıyla ayrı bir konu. Bir kere ortada deliller var. Demek ki olmamış numarası yapmak yerine, olmamış gibi davranmalısın. Duraksayarak içine düştüğün durumu daha tuhaf bir hale getireceğine, hiç ara vermeden zevk vermeye devam et. Malum, sekste penisin olmadan da zevk verebilirsin.

Özrü uzatma

Beklenmeyen bir erken boşalma için özür dileyebilirsin tabii ama kısa bir “pardon” yeterli olacaktır. Sonuçta başına gelen, gerçek bir pişmanlık gerektiren bir olay olmadığına göre fazla üzülmene ya da uzatmana gerek yok. Eğer onu tatmin etmeden bırakırsan, işte o zaman üzülecek bir sebebin olur.

Surat asma

Yetişkin erkekler sebep ne olursa olsun surat asmamalıdır. Erken boşalmanın sonucu kesinlikle somurtmak olmamalı. Kendini hemen toparla ve yeniden dene. Çok nahoş bir deneyim olabilir ama iki yaşında gibi surat asmanın sana ikinci bir şans getirmeyeceği de kesin.

Panik yapma

Erken boşalma sonrasında utanarak odadan bir an önce kaçma isteği duyabilirsin. Sakin kalmaya çalış ve hiç önemli bir şey değilmiş gibi davran. Hem düşünsene, sen banyoya kaçtıktan sonra sevgilin hâlâ odada seni bekliyor olacak ve sakinleşip geri döndüğünde çok daha tuhaf bir ortamla karşılaşacaksın.

Açıklamaya çalışma

Ağzından asla kaçırmaman gereken cümle, “Başıma ilk kez böyle bir şey geldi!”olmalı. Olayın seyrekliği konusundaki ısrarın arttıkça, inandırıcılığın da o kadar azalacaktır. Tam tersi, sen bu konunun üzerine gittikçe, partnerinde sık sık tekrarlandığına dair inanç pekişir. İster inan, ister inanma; kadınlar böyle bir şeyin ara sıra olduğunun ve herkesin başına gelebileceğinin farkında. Açıklamana gerek yok.

Tekrar tekrar dene

Zamansız bir orgazm sonrasında hangi tepkiyi gösterirsen göster, her zaman kendini toparlayıp baştan başlayarak durumu düzeltebilirsin. Eğer ikinci defa ayaklanacak durumda değilsen, onu tatmin edebilecek pek çok uzvun olduğunu unutma. Hem zaten sabah ne güne duruyor? İyi bir uykudan sonra, geceki performansı unutturacak bir sabah zevki hazırlayacağından eminim.

İLGİLİ İÇERİKLER ilişki erken boşalma seks
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası