Yazın aşk başkadır
Hayat Rehberi

Yazın aşk başkadır

Araştırmalar kanıtladı: Havalar ısındıkça çiftlerin aşk hayatı da hareketleniyor.

Havalar yavaş yavaş ısınıp, yaz yüzünü göstermeye başlamak üzereyken etrafınızdaki kadınlar gözünüze daha bir güzel görünüyorsa ya da çapkın tarafınız daha fazla ön plana çıkmaya başladıysa endişelenmenize gerek olmadığını söyleyelim. Zira araştırmacılar kanıtladı; yaz herkese "flört edin" mesajı veriyor.

Yapılan araştırmada 2 bin kişiye yılın hangi ayında seks hayatlarının daha fazla hareketlendiği soruluyor ve Ağustos yüzde 18 oyla başı çekiyor. Oysaki Sevgililer Günü gibi her çifti aşka getiren Şubat sadece yüzde 2 oyla sonda kalıyor. Araştırmanın sonuçlarına göre yaz sıcağının en fazla hissedildiği Ağustos'un hemen arkasından sırasıyla Temmuz, Haziran ve Mayıs geliyor. 

Sonuçlar arasında tek dikkat çeken ve şaşırtıcı şekilde ilk beşe giren ay Aralık. Bu da muhtemelen yeni yılın gelişinin verdiği heyecandan kaynaklanıyor. Tahmin edebileceğiniz gibi sonbahar ve kış ayları libidonun son derece düşük olduğu aylar olarak kayda geçiyor. Sebep ise beyindeki melatonin salgısının çok yüksek olması. Bir başka deyişle kışın kat kat kıyafetlerin altında yanınızdan geçen güzel kadınları baksanız da görmüyorsanız ve bir şeyler ters gidiyor gibiyse problem sizde değil.

Araştırma derinleştikçe daha da ilginç rakamlar ortaya çıkıyor. Örneğin sağlıklı bir erkeğin vücudundaki sperm oranı Haziran ayında Ocak ayına kıyasla yüzde 33 daha fazla. Bu tek bir anlama geliyor: Daha fazla testesteron daha fazla orgazm dolayısıyla daha fazla güneş daha fazla seks.

Havalar ısındıkça değişim yaşayan sadece erkekler değil kuşkusuz. Kadınlar da yaz aylarında ve ilkbaharda, beğendikleri ama tanımadıkları bir erkek yanlarına yaklaşıp onlarla tanışmak istediğinde numaralarını vermeye daha kolay ikna oluyor.

Araştırmadan çıkan sonuç açık. Yaz genç yaşlı, kadın erkek ayırt etmiyor. Tüm bonkörlüğüyle ve enerjisiyle sizi daha fazla flört etmeye, daha enerjik ve daha cesur olmaya davet ediyor.

İZLE
Kaan Yıldırım Yaz 2022'de Yolda
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası