Yeni sevgilinizi koklayarak bulacaksınız

Amerika'nın yeni "çiftleşme" trendi feromon partilerinde yeni partnerinizi kokusundan seçiyorsunuz.

29 Mayıs 2012

Yeni sevgilinizi koklayarak bulacaksınız

 

İçgüdülerinize ne kadar güvenirsiniz? Bilim insanlarına soracak olursanız; sözkonusu ideal partneri bulmak olduğunda onlara sonuna kadar güvenebilirsiniz. Feromonlar, yani canlılarda aynı türün bireyleri arasında sosyal düzeni ve eşleşmeyi sağlayan doğal kimyasallar, insanlarda da cinsel çekimin düzenleyicileri. Başka bir deyişle karşı cinsin kokusunda algıladığımız feromonlar ondan hoşlanıp hoşlanmadığımızı beynimize söylüyor. Uzmanlara göre kokusundan hoşlanmadığınız biriyle çiftleşmeniz genetik olarak uygunsuz. Bu yüzden ideal eşi seçmenin en güvenli yolu onu koklamaktan geçiyor. Tabii medeniyet çerçevesinden bakıldığında bir kadını durup duruken koklamak pek hoş bir manzara değil. Telaşa mahal yok; müstakbel sevgilinizi kokusundan tanıyabileceğiniz Amerika'nın yeni "çiftleşme" trendi feromon partileri gitgide yaygınlaşıyor.

İlk kez sanatçı Judith Prays liderliğinde düzenlenmeye başlayan feromon partilerinde insanlar bir araya gelip birbirini koklamıyor. Aslında bu biraz daha karmaşık bir süreç. Çünkü feromonlar bir anda salgılanan ve karşı cins tarafından algılanan izler değiller. Bir feromon partisine katılmadan önceki üç gece boyunca aynı t-shirt ile yatmalı ve gündüzleri onu kilitli bir poşet içinde buzdolabında saklamalısınız. Böylece feromon izinizi sabitlemiş oluyorsunuz.

Partiye giderken de t-shirt'ünüzü poşetiyle birlikte yanınızda getiriyorsunuz, size verilen numarayı da içine atıp erkekler masasına bırakıyorsunuz. Artık seçilmeye hazırsınız. Sonra sıra sizin seçiminize geliyor. Bu aşamada isimlerin ve görünümlerin hiçbir önemi yok. Kadınlar masasına bırakılan poşetleri deneyerek size en yakın gelen kokuyu bulmaya çalışıyorsunuz. Poşetteki numara sizin müstakbel partnerinizin numarası. Ekranda onu gördüğünüzde numarasından tanıyıp doğrudan yanına gidip tanışabilirsiniz, çünkü çok geçerli bir bahaneniz var. Denemeye değer mi? Kesinlikle; zaten girişiminiz mutlu sona ulaşmasa bile katılanlara bakılırsa bu eşleşme sürecinin çok eğlenceli olduğu kesin. Hem, kim sizi kendinizden daha iyi tanıyabilir ve yönlendirebilir ki?

The Pheromone Parties


#GQEvde: Uykuya Dalmanıza Yardımcı Olacak Müzikler

HAYAT REHBERİ | #GQEvde: Uykuya Dalmanıza Yardımcı Olacak Müzikler

#GQEvde: Zamanını Evde Geçireceklere En İyi 8 Tavsiye

HAYAT REHBERİ | #GQEvde: Zamanını Evde Geçireceklere En İyi 8 Tavsiye

İş Hayatında Başarılı Olmanın Yolları

HAYAT REHBERİ | İş Hayatında Başarılı Olmanın Yolları

Daha Sağlıklı Bir Yaşam için Neler Yapmalısınız?

HAYAT REHBERİ | Daha Sağlıklı Bir Yaşam için Neler Yapmalısınız?

WhatsApp’ta Hayatta Kalma Sanatı

HAYAT REHBERİ | WhatsApp’ta Hayatta Kalma Sanatı

Konuşmamız Lazım: Erken Boşalma Sorunsalı

HAYAT REHBERİ | Konuşmamız Lazım: Erken Boşalma Sorunsalı

Daha Fazla Göster