Yeni Yılda Yeni Kadınlarla Tanışın:  2016'nın Flört Trendleri
Hayat Rehberi

Yeni Yılda Yeni Kadınlarla Tanışın: 2016'nın Flört Trendleri

İster inanın ister inanmayın; yıl 2016 ve yeni kadınlarla tanışmanın en iyi yolu hâlâ, içten gülüşünüze iliştirdiğiniz bir “merhaba”. Şimdi dilerseniz yılın flört trendleri neymiş, bir de ona bakalım.

Yine seçkin hanım arkadaşlarıma yaptığım bir anketten elde ettiğim verilerle karşınızdayım sayın GQ okurları. Çapraz sorgu tekniğiyle ağızlarından aldığım cevaplara göre hanım kızlarımız bu yıl da doğru düzgün flörtleşebileceklerinden şüphe duyuyorlar. “Etrafta aşk yaşayacak erkek var da biz mi göremiyoruz?” açıklamalarıysa flörtte bu yıl romans arayışının ağır basacağını, cinselliğin üçüncü yahut dördüncü plana itileceğini gösterir nitelikte. Velhasıl bu senenin flört konsepti ilahi aşk yahut ilahi komedya olacak gibi görünüyor. Haydi hayırlısı diyor ve 2016 flört ilerleme raporunu açıklıyoruz. 

Hadi gel köyümüze geri dönelim

İstanbul’da ikamet ediyor ve yeni insanlarla yahut eski insanların yenilenmiş halleriyle tanışmak istiyorsanız, karşılıklı iki İstanbul semti şu sıralar cayır cayır yanmakta: Kadıköy ve Karaköy. Gün geçmiyor ki her iki köyümüzde de buram buram elitlik, efil efil modernizm ama bir yandan da nostalji kokan bir mekan açılmasın. Kafeler mi istersiniz; şık, enteresan mönülü restoranlar, hatta fasıllar, rakı-balıklar mı? Yanı sıra galeriler, sergiler, konserler ve hatta tiyatrolar her iki yakanın da nabzının küt küt atmasını sağlıyor. İsterseniz 2016 yılında bir çılgınlık edip kadınlarla barda, kulüpte, kulakların sağır, ağızların alkolden çaput gibi olduğu ortamlarda değil, nezih sanat lemlerinde tanışabilirsiniz. Bunun için Kadıköy’de Moda Sahne’yi, Karaköy’de Külah’ı, buralarda gerçekleşen sergi, konser, kermes gibi etkinlikleri takip edebilirsiniz. Ben gidiyorum diye demiyorum ama tanışabileceğiniz kadınlar bayağı sağlam...

Dizilerden bir yar sevdim

Olur ya bir Türk dizisine zaplarken gözünüz takılmış, ekranda yüksek ihtimalle ağlayan, o an ağlamasa da iki plan sonra mutlaka ağlayacak kızı hayallerinizin kadını olarak bellemişsinizidir. Kendilerini Moda Van Kahvaltı’da yahut Moda Yer’de göremezseniz, bir de İstiklal Caddesi, İş Bankası’nın sokağındaki yerine taşınan Beyoğlu Hayal’e ve Mis Sokak’taki Leyla’ya bakın. Umduğunuz kişiyi görürseniz lütfen doğrudan gidip sizi benim gönderdiğimi söyleyin. Hanfendi şayet beni tanıyorsa (yüzde 8 ihtimal) süper bir muhabbete girersiniz.

Dijital flört

İnternetin muhtelif tehlikeleri nedeniyle eski cazibesini yitiren dijital flört, 2016’da yeniden yükselişe geçecek gibi görünüyor . Zaten Facebook, Instagram ve Twitter’ın insanların birbirine yürümesini yeterince kolaylaştırmadığını gören yazılım uzmanları, 2013 yılında Tinder uygulmasını faaliyete soktular. O günden beri hızla popülerleşen Tinder, temelde birbirini fotoğraftan beğenen kimselerin yazışabilmesine olanak tanıyan bir uygulama. Niyet ve maksadın ortada olduğu app ile ilgili geri dönüşlerse genelde pozitif. Lakin maksatlı arayışlar içindeki bünyelerin mevcut sevgilisini uygulamada görmesiyle, bazı ayrılıklara da sebebiyet verebiliyor. Öte yandan dijital flörtün bir diğer ayağında, Whatsapp’ta beliren çift mavi tik, umduğundan fazla ilgi görerek bir ilişki yozlaştırıcı olarak lanetlendi. Mavi tikten korkan app yüklemesin diyor ve eğer yeterince sevimli bir emotikon bulabilirseniz, o tikleri unutturursunuz diye de ekliyorum.

Tur bindirenlerde bu yıl

Retronun hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olması durumunu 2016’da da yaşamalara doyamayacağız anlaşılan. İşin tuhafı, ikili ilişkilerde de bu konsepte doğru sürükleniyoruz. 2016 flört mönümüzde eski aşklar, yarım kalmış hoşlanmalar ve hiç el sürmeden lakin ara ara akıl kayarak uzun yıllar sürmüş arkadaşlıklar var. Yani belki de o sıcak “merhaba”yı söyleyeceğiniz kadını uzun süredir tanıyor, hayatınızın bu döneminde belki kilo verdiğinden, belki saçını uzattığından daha çok beğeniyorsunuz. O zaman tutmayın kendinizi, yürüyün beyefendi. 

Uzak, daha da uzak olacak bu sene

Yakın bir kız arkadaşıma “Türk kızlarıyla nerede tanışmak lazım?” diye sordum. “Türkiye sınırları dışında” diye cevap verdi. Artık siz oradan hesabınızı yapın, bu ülke kadınını ne hallere getiriyor. Neyse, demem o ki, tıpkı yabancı kızlarla tanışmak için olduğu gibi, Türk kadınlarıyla tanışmak için de en iyi yer tabii ki yurtdışı. Çünkü emin olun, orada hepsi vereceğiniz selamı biraz ürkerek de olsa alacak, kimseye “Sapık, tacizci, bu benle niye tanışıyo ki?” demek gereği duymayacak. Yani yeni yılda bol bol seyahat ediniz beyler, hem sıhhat hem de güzel insanlar bulacaksınız. Üstelik, “internetler” sağ olsun, tanıştığınız insanlarla bağlantıyı koparmamak, uzak ilişkiler yaşamak şimdi her zamankinden kolay. Geçenlerde 30’lu yaşlarında bir mimar kız arkadaşım, Skype’ta Arjantinli manitasıyla yaşadıklarını anlatınca, ay ben şok! Ne seksi şovlar, olaylar dönüyormuş oralarda meğer... O olaylar niye sizin için dönmesin beyler?

İZLE
Burak Deniz'in Tamamen Elektrikli BMW iX İle Doğada Sürüş Keyfi
İLGİLİ İÇERİKLER flört ilişki kadın erkek
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası