Yol yakınken bu hatalardan geri dönün
Hayat Rehberi

Yol yakınken bu hatalardan geri dönün

Herkes hata yapabilir ama bazı hatalardan kaçınırsanız ilişkilerinizde çok daha rahat edebilirsiniz.

İlişkiler bir erkeğin korkulu rüyasıdır. Hele ki işler ciddiye binmeye başladıysa ilk akla gelen arkada iz bırakmadan kaçmaktır, strese girer hata yapmaya başlarız. Oysa ki bu hatalar temelinde ilişki olgusunun doğurduğu sorumluluğa karşı basit bir direniş ve biraz da tembellikten başka bir şey değil ve telafisi mümkün. Tabii siz telafi etmek istiyorsanız...

Olmadığınız biri gibi davranmayın

Bir düşünün; sizce de eninde sonunda kim olduğunuzu öğrenmeyecek mi? Tabii ki öğrenecek. Eğer kendinizi bir başkası gibi tanıtırsanız o zaman karşınızda bırakacağınız tek izlenim ne yapacağını, nasıl davranacağını bilemeyen bir kaybedenler kulübü üyesi olduğunuzdur. Onun olmanızı istediği tipi oynamak daha işin başında onun sizden nefret etmesine neden olur. Kendiniz olun.

Kadınların korkulu rüyası: "Ben senin babanım"

Bu hataya sakın ama sakın düşmeyin. Hiçbir olgun kadın babası rolünü oynayacak erkeği sevgilisi olarak kabul etmez. Fikrin kendisi bile korkutucu iken bir de sizin sürekli akıl veren, üstünlük taslayan tavır ve tutum içinde olmanız sadece itici görünmenize neden olur. Onun babası değil, arkadaşı, dostu olun. Ve tabii unutmadan; eğer bir ilişkide baba rolünü oynayacak erkeği arayan bir kadınla beraberseniz ufak adımlarla uzaklaşmanızda yarar var.

Ergen aktiviteleri ergenlikte bırakın

Erkek erkeğe eğlenirken kız arkadaşınız da yanınızda olabilir. Gece hep beraber dışarı çıkıldığında aşırıya kaçan içkili aktiviteler sonunda, sırf falanca arkadaşınız son shot için size meydan okudu diye, küfelik olmayın. Neden mi? Çünkü 18 yaşındayken yapılan bu tip derebeylik faaliyetler olgun erkeklerin geride bıraktığı ve gülümseyerek andığı anılardır. Erkek arkadaşını aynı bir anne gibi eve götürmek her kadın için utanç vericidir.

Aynı durum bilgisayar oyunları için de geçerli. Konsol oyunlarını seven kızlar da vardır ve oyunu adeta kendi yazmış gibi oynayanlarıyla her an tanışabilirsiniz. Fakat ekranın karşısında dokuz saat boyunca takılı kalırsanız ya da kız arkadaşınız orada değilmişçesine sağa sola öfkelenerek hararetli bir ergen gibi davranırsanız bir gün arkanızı döndüğünüzde onun orada olmadığını görebilirsiniz. Bizden söylemesi...

Abartmayın

Bu durum güçlü kol kaslarından, dün arabayla nasıl kaza geçirdiğinize kadar her konuda geçerli olabilir. Kabarık cüzdanlar, tişörtten fırlayan pazular ya da geçen gün o adama nasıl ağzının payını verdiğiniz konusundaki yersiz hikayeler kız arkadaşınızı bir buzdolabına dönüştürür. Kadınlar kendine güvenen, sakin, ağırbaşlı erkekleri severler. Ne yaptığını ve ne istediğini bilen tavırlar size her zaman kazandırır. Abartıdan her zaman uzak durun.

O kadar "cool"sunuz ki yanınıza yaklaşılmıyor

İşte erkeklerin düştüğü en büyük hatalardan biri. "İlk hamle benden gelmesin, sonra fiyakayı çizdirmeyelim" derken karşınızdaki kadın muhtemelen şunu düşünüyor olacak: Ya o gün keyfiniz yok ve yanlız kalmak istiyorsunuz ya da kendinizi ağırdan satmaya çalışan budalanın birisiniz. Güler yüz ve samimiyet her zaman benimsemeniz gereken tavırlar olmalı. Kendi köşesinde surat asan cool erkeği oynamak ilişkinize yabancılaşmanıza neden olur. Çocuksu tavırlar da aynı sonucu doğuracaktır. Bir ilişki 7/24 gülümseyerek geçmez tabii ki ama orta yolu bulmalısınız.

Bunlar genç ya da olgun her erkeğin zaman zaman düştüğü hatalar ama paniğe gerek yok. Çözüm aslında hatanın içinde gizli ve emin adımlarla ilerlenirse bulmak o kadar da zor değil.

İZLE
GQ ile 1 Dakika - Seçkin Özdemir
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası