Duru cazibe
Kadınlar

Duru cazibe

17 yaşından beri beyazperdede harikalar yaratan Keira Knightley, The Imitation Game ile bir kez daha Oscar'a aday.

Bugüne dek rol aldığı Pride & Prejudice (Aşk ve Gurur), Pirates of Caribbean (Karayip Korsanları) serisi gibi filmlerle de tüm dünyanın beğenisini kazanmış durumda. Bir ülke hariç. Kendi memleketi İngiltere’de çok da sevilmediğini düşünen güzel oyuncu, İngiliz basınına verdiği her röportajda karşılaştığı sorulardan birinin “Herkesin kötü bir aktris olduğunuzu düşündüğünü bilmek nasıl bir duygu?” olmasından bıkmış.

Kötü bir aktris? 2005 tarihli Pride & Prejudice filminde canlandırdığı Elizabeth Bennet rolüyle Oscar, Altın Küre ve Satellite’a aday gösterilen Knightley, şimdilerde son filmi The Imitation Game’le bu yıl Oscar’da En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülüne aday. Alman askeri istihbaratını deşifre ederek savaşın daha erken bitmesini sağlayan ünlü İngiliz matematikçi-kriptolog Alan Turing’in hayat hikayesini anlatan filmse En İyi Film dahil tam 8 dalda Oscar adayı. Ve üzerine yapıştırılan “güzel yüzlü, orta halli yeteneğe sahip oyuncu” sıfatından kurtulmasına sebep olan bu filmde Keira Knightley adeta parlıyor.

Sırf duru güzelliğini doyasıya seyretmek için bile izlenebilecek film, Türkiye’de 20 Şubat’ta vizyona giriyor. Bu güzelliği, pardon, filmi kaçırmayın deriz.

İZLE
Deniz Tortum’dan Belirsizlik Çağında Hayatı Olumlama
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası