Pirelli'nin son gözdeleri

Pirelli, bu yıl ellinci yaşını kutlayan dünyanın en seksi takvimi için süpermodeller Miranda Kerr, Helena Christensen, Karolina Kurkova, Alessandra Ambrosio, Alek Wek ve Isabeli Fontana'yı seçti. Birbirinden güzel Pirelli kızlarını Peter Lindbergh ve Patrick Demarchelier fotoğrafladı.

15 Ağustos 2013

Pirelli'nin son gözdeleri

Fotoğraf sanatçıları tarafından büyük bir prestij olarak kabul edilen, moda dünyası içinse her yıl en iyileri bir araya getiren Pirelli Takvimi bu yıl ellinci yaşını kutluyor.

1964 yılında ilk kez basılan -1974 yılında dünya petrol krizi nedeniyle yayınına on yıllık bir ara veren- ve bugüne dek her sayfasıyla, zamanı sanatsal çıplaklığın görsel zaferine dönüştüren Pirelli Takvimi yine güzellik sembolü modeller ve çok konuşulacak karelerle geri dönüyor.

Eski ve yeni nesil süpermodeller Miranda Kerr, Alessandra AmbrosioIsabeli Fontana, Helena Christensen, Karolina Kurkova, Alek Wek, Pirelli takviminin bu yılki yıldız isimleri. New York'ta gerçekleştirilen çekimlerin kamera arkasında ise -yakın geçmişte de bu işi tecrübe etmiş fotoğrafçılar- Patrick Demarchelier (2005 ve 2008) ve Peter Lindbergh (1996 ve 2002) var.

Kasım ayında yayınlanması ve müstakbel sahiplerine gönderilmesi beklenen takvimde yer alacak diğer kareler ise büyük merak konusu.

İşte 2014 Pirelli Takvimi'nden ilk kareler...