Gardırobonuz yaza hazır mı?

Vitrinlere bakıp defileleri izleyerek günceli takip edebilirsiniz ama işi tam anlamıyla çözmek için bir profesyonelden yardım almak en iyisidir. Biz de bunun için Network erkek koleksiyonu baş tasarımcısı Kudret Saka ve erkek modası blogu Nice Things For Nice Boys’un yaratıcısı Ufuk Onur Tapan’dan ipuçları aldık.

15 Nisan 2013

Gardırobonuz yaza hazır mı?

Kudret Saka

17 yıldır farklı erkek markaları için tasarımcılık yapıyor. 2013 İlkbahar/Yaz sezonuyla birlikte NetWork erkek koleksiyonunun baş tasarımcısı oldu.

Trendlerin detay ve dokunuşlarla kendini ortaya koyduğu koleksiyonlar hazırlıyorum. Tasarımlarımda çalıştığım markayı ve hedef kitlesini çok iyi anlayarak hareket ediyorum. Örneğin bu sezon NetWork erkek koleksiyonunda fütüristik ve vintage tarzı harmanlayarak, farklı bir stil ortaya çıkardık. Klasik tarza modernlik katarak, yenilikçi erkek tipine gardırobunun tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceği bir koleksiyon hazırladık.

Ufuk Onur Tapan

Sosyal medyada erkek modasına herkesten önce yer açtı. Nice Things for Nice Boys’un (NTFNB) yaratıcısı. “Hayatımda iyi yaptığım işler hep bir gece ansızın aklıma gelen şeyler. NTFNB da böyle bir anda oldu. Şimdi dördüncü yaşına girmek üzere” diyor.

Erkek modasında da değişim var. Artık herkes biliyor ki sadece tasarım yetmiyor. Bugün tasarımın nasıl giyileceği daha mühim. Sektörün tasarımcısından stilistine, hatta görsel PR anlayışına kadar sağlam bir iskeleti var. Uzakdoğu dünya teknolojisini nasıl yönetiyorsa şimdi de gözünü dünya modasına dikmiş durumda. Bu durum yeni dönemin çok sert şartlarda geçeceğine işaret.


Haberin devamı GQ Türkiye Nisan sayısında ve iPad edisyonunda


Donald Glover ve adidas Originals Yeni Ortaklıklarını Kısa Filmlerle Kutluyor

MODA | Donald Glover ve adidas Originals Yeni Ortaklıklarını Kısa Filmlerle Kutluyor

New Balance ve Aime Leon Dore’dan Ortak Koleksiyon

MODA | New Balance ve Aime Leon Dore’dan Ortak Koleksiyon

Saint Laurent Yeniden Los Angeles'ta!

MODA | Saint Laurent Yeniden Los Angeles'ta!

Yaşadığını Hisset

MODA | Yaşadığını Hisset

Virgil Abloh'nun Yeni Louis Vuitton Sneaker'larını Nasıl Buldunuz?

MODA | Virgil Abloh'nun Yeni Louis Vuitton Sneaker'larını Nasıl Buldunuz?

Fear of God’ın Essentials 2019 Koleksiyonu Yeniden Aramızda

MODA | Fear of God’ın Essentials 2019 Koleksiyonu Yeniden Aramızda

Daha Fazla Göster