Gardırobonuz yaza hazır mı?

Vitrinlere bakıp defileleri izleyerek günceli takip edebilirsiniz ama işi tam anlamıyla çözmek için bir profesyonelden yardım almak en iyisidir. Biz de bunun için Network erkek koleksiyonu baş tasarımcısı Kudret Saka ve erkek modası blogu Nice Things For Nice Boys’un yaratıcısı Ufuk Onur Tapan’dan ipuçları aldık.

15 Nisan 2013

Gardırobonuz yaza hazır mı?

Kudret Saka

17 yıldır farklı erkek markaları için tasarımcılık yapıyor. 2013 İlkbahar/Yaz sezonuyla birlikte NetWork erkek koleksiyonunun baş tasarımcısı oldu.

Trendlerin detay ve dokunuşlarla kendini ortaya koyduğu koleksiyonlar hazırlıyorum. Tasarımlarımda çalıştığım markayı ve hedef kitlesini çok iyi anlayarak hareket ediyorum. Örneğin bu sezon NetWork erkek koleksiyonunda fütüristik ve vintage tarzı harmanlayarak, farklı bir stil ortaya çıkardık. Klasik tarza modernlik katarak, yenilikçi erkek tipine gardırobunun tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceği bir koleksiyon hazırladık.

Ufuk Onur Tapan

Sosyal medyada erkek modasına herkesten önce yer açtı. Nice Things for Nice Boys’un (NTFNB) yaratıcısı. “Hayatımda iyi yaptığım işler hep bir gece ansızın aklıma gelen şeyler. NTFNB da böyle bir anda oldu. Şimdi dördüncü yaşına girmek üzere” diyor.

Erkek modasında da değişim var. Artık herkes biliyor ki sadece tasarım yetmiyor. Bugün tasarımın nasıl giyileceği daha mühim. Sektörün tasarımcısından stilistine, hatta görsel PR anlayışına kadar sağlam bir iskeleti var. Uzakdoğu dünya teknolojisini nasıl yönetiyorsa şimdi de gözünü dünya modasına dikmiş durumda. Bu durum yeni dönemin çok sert şartlarda geçeceğine işaret.


Haberin devamı GQ Türkiye Nisan sayısında ve iPad edisyonunda


Raf Simons’dan Yeni Adımlar

MODA | Raf Simons’dan Yeni Adımlar

LV’nin Gelecek Sene En Çok Satacak Ürününü Açıklıyorum

MODA | LV’nin Gelecek Sene En Çok Satacak Ürününü Açıklıyorum

Bir Başka Logo Çılgınlığı

MODA | Bir Başka Logo Çılgınlığı

Tek Renkle Şıklık Monokromun Sırları

MODA | Tek Renkle Şıklık Monokromun Sırları

#ThePoloMove’a Hazır Mısın?

MODA | #ThePoloMove’a Hazır Mısın?

Tartışmaya Açtık: Kravatın Modası Geçiyor Mu?

MODA | Tartışmaya Açtık: Kravatın Modası Geçiyor Mu?

Daha Fazla Göster