İstanbul Moda Haftası notları
Moda

İstanbul Moda Haftası notları

Bu seneki ilk Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul hem bilindik hem de beklenmedik manzaralarla gelip geçti. İşte İstanbul Moda Haftası'nın dikkat çeken anları...

- Giray Sepin, koleksiyonunu defile değil de sunum olarak sergiledi. Spor yağmurlukları klasik kesimlerle birlikte kullanırken, modern üstleri de es geçmeyen tasarımcı kısa paçalı pantolon modasının destekçisi olduğunu da gösterdi.

- En beğenilen defilelerden biri de NIAN markasına aitti. Bordoyu, derileri ve askı aksesuarlarını cesurca kullanan Nihan Buruk, desenli kumaşlarıyla da dikkat çekti. Dar paça pantolonları tercih eden tasarımcı çok çeşitli bir koleksiyon hazırlamıştı.

- Tayt ve tulum gibi iddialı parçalar hazırlayan Niyazi Erdoğan, renk açısından da geniş bir skala seçmişti. Sweatshirt ağırlıklı koleksiyonunda en dikkat çeken aksesuarın bisiklet parçaları olduğu defilede, klasik takımlarda parlak kumaşlar kullanılmıştı. Rahat, şehirli erkek imajının desteklendiği koleksiyon ilgi görenler arasındaydı.

- Daha çok klasik kesimleri tercih eden Serdar Uzuntaş özellikle kullandığı desenlerle de ilgi toplayan ceketleriyle konuşuldu. Canlı renklerden soluk tonlara kadar hayli geniş bir yelpaze kullanan tasarımcı, klasik tarzına rağmen rahat görünebilen bir erkek imajı ortaya çıkardı.

- Etkinliğin en iddialı koleksiyonu Şafak Tokur’dan geldi. Fütüristik denilebilecek parçalar hazırlayan Tokur, tasarımlarında ayrıca çok çeşitli materyaller de kullanmıştı. Çoğu parça hazır giyimde tercih edilmeyecek gibi dursa da yaratıcılık açısından ilgi çekiciydi.

- Kullandığı kürklü detaylarla ilgi çeken Emre Erdemoğlu, en beğenilen koleksiyonlardan birini hazırlamıştı. Spor kıyafetlerdense daha çok takım tercih eden tasarımcının seçtiği renkler ve özellikle de stylingi çok başarılıydı.

Ve diğer notlar:

- Kuruçeşme eziyetinden Fashion Week İstanbul bu sene eski yeri olan Antrepo’ya geri döndü.

- Bizim ilgi alanımızda değil ama onları anmasak olmaz: Selim Baklacı, Özlem Kaya, Red Beard ve Nej kadın kreasyonlarıyla beğenilen ve çok konuşulan isimlerdendi.

- Her yıl olduğu gibi aşırı tuhaf giyinenler ilgi odağındaydı. Kafasına çanta geçirip gelen bile vardı.

- Bugüne kadar sosyal medyada hakkında en az konuşulan moda haftası bu oldu.

İZLE
Burak Deniz'in Tamamen Elektrikli BMW iX İle Doğada Sürüş Keyfi
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası