İtalyan Pitti Fuarı'na Türk damgası

Dünyada erkek modasına yön veren en prestijli fuar olan Pitti Uomo’ya Türkler damga vurdu. Fuara, 2018-2019 Sonbahar-Kış kreasyonuyla katılan ikon moda markası Faruk Sağın, tasarımları ile en çok dikkat çeken marka oldu.

26 Ocak 2018

İtalyan Pitti Fuarı'na Türk damgası

İtalya'da her yıl düzenlenen dünyanın en önemli erkek giyim moda fuarı Pitti Uomo’nun 93’üncüsü, 9-15 Ocak tarihleri arasında İtalya’nın Floransa kentinde gerçekleşti. Her yıl binin üzerinde katılımcı ve on binlerce ziyaretçi ağırlayan fuarda, İtalya, Almanya, Hollanda, Japonya, Fransa ve Amerika gibi ülkelerin yanı sıra Türkiye’den de önemli sayıda katılım oldu.

Türk erkek modasının ikon markası Faruk Sağın, dünyanın en prestijli ve erkek modasına yön veren fuarı olan Pitti Uomo’ya 2018-2019 Sonbahar-Kış kreasyonu ile katıldı. Tasarımları ile ilgi odağı olduklarını belirten Faruk Sağın markası Kreatif Direktörü Tufan İrfan, ilerleyen dönemlerde de Türkiye’yi en iyi temsil eden modeller ile bu önemli fuarda yer almayı planladıklarını kaydetti.

18-01/26/fotograf-3.JPG

Markalarının büyük ilgi gördüğünü vurgulayan Tufan İrfan, Pitti Fuarı’na ilişkin izlenimlerini aktardı; “Pitti’nin en büyük özelliği ve dikkat çeken yanı modayı sokağa taşıması. Dünyanın dört bir yanından gelen marka sahiplerinin ve marka temsilcilerinin içerideki alanın yanı sıra dışarıda da kendi tarzlarını ve tasarımlarını cesurca sergilediler. Biz de 2018-2019 Sonbahar- Kış kreasyonumuzu ilk kez Pitti’de tanıttık ve çok güzel geri dönüşler aldık. Özellikle, yeni sezon takım elbise ve paltolarda kullandığımız kırlangıç sivri yakalar, kruvazeler, bronz metal düğmeler, pişmiş portakal ve ördekbaşı yeşili renkli kıyafetler, kırçıllı desenler çok beğenildi. Bu yıl Türk modacılarının fuara damga vurduğunu ve herkesin fuardan memnun ayrıldığını söylemek doğru olacaktır. Bundan sonraki süreçte de fuarda yer almayı ve Türk erkek modasını tüm dünyaya tanıtmayı hedefliyoruz” açıklamasında bulundu.


En Renkli İş Birliği: Guess x J Balvin

MODA | En Renkli İş Birliği: Guess x J Balvin

The North Face’in Yeni Kentsel Keşif Kapsülü

MODA | The North Face’in Yeni Kentsel Keşif Kapsülü

Louis Vuitton’un Yeni Erkek Aksesuar Koleksiyonu

MODA | Louis Vuitton’un Yeni Erkek Aksesuar Koleksiyonu

Saint Laurent Moda Takvimini Değiştiriyor

MODA | Saint Laurent Moda Takvimini Değiştiriyor

Loewe’den Yeni Paula’s Ibiza Koleksiyonu

MODA | Loewe’den Yeni Paula’s Ibiza Koleksiyonu

Burberry’den Sürdürülebilir Koleksiyon

MODA | Burberry’den Sürdürülebilir Koleksiyon

Daha Fazla Göster