İtalyan Pitti Fuarı'na Türk damgası

Dünyada erkek modasına yön veren en prestijli fuar olan Pitti Uomo’ya Türkler damga vurdu. Fuara, 2018-2019 Sonbahar-Kış kreasyonuyla katılan ikon moda markası Faruk Sağın, tasarımları ile en çok dikkat çeken marka oldu.

26 Ocak 2018

İtalyan Pitti Fuarı'na Türk damgası

İtalya'da her yıl düzenlenen dünyanın en önemli erkek giyim moda fuarı Pitti Uomo’nun 93’üncüsü, 9-15 Ocak tarihleri arasında İtalya’nın Floransa kentinde gerçekleşti. Her yıl binin üzerinde katılımcı ve on binlerce ziyaretçi ağırlayan fuarda, İtalya, Almanya, Hollanda, Japonya, Fransa ve Amerika gibi ülkelerin yanı sıra Türkiye’den de önemli sayıda katılım oldu.

Türk erkek modasının ikon markası Faruk Sağın, dünyanın en prestijli ve erkek modasına yön veren fuarı olan Pitti Uomo’ya 2018-2019 Sonbahar-Kış kreasyonu ile katıldı. Tasarımları ile ilgi odağı olduklarını belirten Faruk Sağın markası Kreatif Direktörü Tufan İrfan, ilerleyen dönemlerde de Türkiye’yi en iyi temsil eden modeller ile bu önemli fuarda yer almayı planladıklarını kaydetti.

18-01/26/fotograf-3.JPG

Markalarının büyük ilgi gördüğünü vurgulayan Tufan İrfan, Pitti Fuarı’na ilişkin izlenimlerini aktardı; “Pitti’nin en büyük özelliği ve dikkat çeken yanı modayı sokağa taşıması. Dünyanın dört bir yanından gelen marka sahiplerinin ve marka temsilcilerinin içerideki alanın yanı sıra dışarıda da kendi tarzlarını ve tasarımlarını cesurca sergilediler. Biz de 2018-2019 Sonbahar- Kış kreasyonumuzu ilk kez Pitti’de tanıttık ve çok güzel geri dönüşler aldık. Özellikle, yeni sezon takım elbise ve paltolarda kullandığımız kırlangıç sivri yakalar, kruvazeler, bronz metal düğmeler, pişmiş portakal ve ördekbaşı yeşili renkli kıyafetler, kırçıllı desenler çok beğenildi. Bu yıl Türk modacılarının fuara damga vurduğunu ve herkesin fuardan memnun ayrıldığını söylemek doğru olacaktır. Bundan sonraki süreçte de fuarda yer almayı ve Türk erkek modasını tüm dünyaya tanıtmayı hedefliyoruz” açıklamasında bulundu.


Raf Simons ve The xx Ortak Koleksiyonuna İlk Bakış

MODA | Raf Simons ve The xx Ortak Koleksiyonuna İlk Bakış

Timberland ile Yılın En Renkli Koleksiyonlarını Keşfediyoruz

MODA | Timberland ile Yılın En Renkli Koleksiyonlarını Keşfediyoruz

Motel Hayatından #DockersChallengers Üyeliğine: George Esguivel

MODA | Motel Hayatından #DockersChallengers Üyeliğine: George Esguivel

Brain Dead ve The North Face’in 2019 Kış Koleksiyonunu Keşfedin

MODA | Brain Dead ve The North Face’in 2019 Kış Koleksiyonunu Keşfedin

Raf Simons ve The xx Güçlerini Birleştiriyor

MODA | Raf Simons ve The xx Güçlerini Birleştiriyor

John Varvatos ve Led Zeppelin Özel Koleksiyonunu Keşfedin

MODA | John Varvatos ve Led Zeppelin Özel Koleksiyonunu Keşfedin

Daha Fazla Göster