Moda

Kıvanç Tatlıtuğ: Gelecek Nesillere Daha Yaşanılır Bir Dünya Bırakmalıyız

Mavi bu kez geri dönüştürülmüş plastik şişelerden üretilen bir jean koleksiyonu yaptı. Kıvanç Tatlıtuğ’un sözcülüğünde yayınlanan “Mavi Dönüşüm Başladı” kampanyası, geri dönüşümün yeni halinde Mavi Pro Sport Repreve® ürünleriyle tanıtıldı. Atık malzemelerin kıyafetlere dönüşmesi umut veriyor. Peki bizim için ne vaat ediyor?

mavi

Tekstilde artık kulak arkası edilemeyecek sürdürülebilirlik konusu farklı uygulamarla geniş ölçekte tüketicinin de alışkanlıkları arasına girmeli. Kapsül koleksiyonlar, denemeler, iş birlikleri derken Mavi, All Blue hareketi doğrultusunda yeni bir seri yayınladı. 

593.750 plastik şişe geri dönüştürüldü ve iyi ipliklerle bir araya gelip doğaya saygılı; her an nefes alan, nem ve ısıyı düzenleyen, yüksek elastikiyeti sayesinde gün boyu formunu koruyan ve hareket performansını artıran iddialı jean'ler üretti. Pro Sport Repreve® ürünleri şimdilik kot pantolonlarla sınırlı fakat zamanla ürün skalasını genişletmeyi planlıyorlar. 

Sette ya da ekranda görünmediğinde genelde doğadan kareler paylaşan Tatlıtuğ, uzun yıllardır birlikte olduğu firmanın bu koleksiyonundan çok memnun ve “Alışkanlıklarımızı, iş yapma, üretim ve tüketim biçimlerimizi gözden geçirmemiz gerekiyor.  Bu noktada hepimize görevler düşüyor. Bir aktör olarak verebileceğim en büyük desteğin; bu konuda atılan adımların daha geniş kitlelere yayılmasına yardımcı olmak olduğunu düşünerek, ben de elimden geleni yapıyorum." diyor. 

Daha az tüketerek yaşamak zorunda olduğumuz dönemde satın aldığımız her şeyden sorumluyuz. Herkes tarafından kullanılan, ihtiyaç duyulan ve ulaşılabilir ürünlerin duyarlı, sorumlu şekilde üretilmesi fark yaratabilir. Doğanın dengesini bozduğumuzdan çok daha hızlı bir ivmeyle olumlu yönde değişmeli bu alandaki her adımı desteklemeliyiz. 

GEZEGEN B YOK: ZAMAN DOLUYOR

gezegen b

İZLE
GQ Men of the Year En İyi Aktör Kıvanç Tatlıtuğ
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası