Kıvanç Tatlıtuğ: Gelecek Nesillere Daha Yaşanılır Bir Dünya Bırakmalıyız

Mavi bu kez geri dönüştürülmüş plastik şişelerden üretilen bir jean koleksiyonu yaptı. Kıvanç Tatlıtuğ’un sözcülüğünde yayınlanan “Mavi Dönüşüm Başladı” kampanyası, geri dönüşümün yeni halinde Mavi Pro Sport Repreve® ürünleriyle tanıtıldı. Atık malzemelerin kıyafetlere dönüşmesi umut veriyor. Peki bizim için ne vaat ediyor?

24 Eylül 2021

mavi

Tekstilde artık kulak arkası edilemeyecek sürdürülebilirlik konusu farklı uygulamarla geniş ölçekte tüketicinin de alışkanlıkları arasına girmeli. Kapsül koleksiyonlar, denemeler, iş birlikleri derken Mavi, All Blue hareketi doğrultusunda yeni bir seri yayınladı. 

593.750 plastik şişe geri dönüştürüldü ve iyi ipliklerle bir araya gelip doğaya saygılı; her an nefes alan, nem ve ısıyı düzenleyen, yüksek elastikiyeti sayesinde gün boyu formunu koruyan ve hareket performansını artıran iddialı jean'ler üretti. Pro Sport Repreve® ürünleri şimdilik kot pantolonlarla sınırlı fakat zamanla ürün skalasını genişletmeyi planlıyorlar. 

Sette ya da ekranda görünmediğinde genelde doğadan kareler paylaşan Tatlıtuğ, uzun yıllardır birlikte olduğu firmanın bu koleksiyonundan çok memnun ve “Alışkanlıklarımızı, iş yapma, üretim ve tüketim biçimlerimizi gözden geçirmemiz gerekiyor.  Bu noktada hepimize görevler düşüyor. Bir aktör olarak verebileceğim en büyük desteğin; bu konuda atılan adımların daha geniş kitlelere yayılmasına yardımcı olmak olduğunu düşünerek, ben de elimden geleni yapıyorum." diyor. 

Daha az tüketerek yaşamak zorunda olduğumuz dönemde satın aldığımız her şeyden sorumluyuz. Herkes tarafından kullanılan, ihtiyaç duyulan ve ulaşılabilir ürünlerin duyarlı, sorumlu şekilde üretilmesi fark yaratabilir. Doğanın dengesini bozduğumuzdan çok daha hızlı bir ivmeyle olumlu yönde değişmeli bu alandaki her adımı desteklemeliyiz. 

GEZEGEN B YOK: ZAMAN DOLUYOR

gezegen b


Fashion Week Istanbul'da Neler Var?

MODA | Fashion Week Istanbul'da Neler Var?

Versace & Fendi Bir Arada (Fendace)

MODA | Versace & Fendi Bir Arada (Fendace)

MET GALA 2021: En Şık ve İddialı Stiller

MODA | MET GALA 2021: En Şık ve İddialı Stiller

Pradasphere'den Dünyaya İnen Bir Koleksiyon

MODA | Pradasphere'den Dünyaya İnen Bir Koleksiyon

Venedik Film Festivali'nin En Şık Erkekleri

STİL | Venedik Film Festivali'nin En Şık Erkekleri

Les Benjamins Essentials 3.0 Kapsül Koleksiyonunu Sunar

GQ TANITIM | Les Benjamins Essentials 3.0 Kapsül Koleksiyonunu Sunar

Daha Fazla Göster