Piksel çerçeveler
Moda

Piksel çerçeveler

Retro modasına tam uyum için çerçevelerinizi piksellendirmeye ne dersiniz?

 

Gözlük ya da lens kullanıyorsanız, sizin hikayeniz de bundan pek farklı olamaz. Hepimiz gözlerimizi bozmaya tüplü televizyon karşısında atari oyunları oynayarak başladık; sonra bilgisayar ve  konsol oyunları, internet maceraları ve son olarak bilgisayar başına çakılıp kaldığımız iş yaşamı göz sağlığımızı berbat etti.

Bunu kendine dert etmek yerine hem havalı bir gözlük kullanıp, hem de gözlerinin hala sapasağlam olduğu düşük çözünürlüklü 80'li yılları yad etmek isteyenler Dzmitry Samal tasarımı bol pikselli DPI serisi çerçevelerle harika hissedecekler.

8-Bit video oyunları ve öncül grafik tasarım uygulamalarından ilham alan Dzmitry Samal numaralı camlar için boş çerçeveler ve yüzde yüz UV korumalı Christian Dalloz Sunoptics camlı güneş gözlükleri tasarlamış. 5dpi, 6dpi ve 7dpi olmak üzere üç farklı seri pikselli çerçevelerden oluşan Samal Design koleksiyonunda farklı geometrik oyunlara ithafen hazırlanmış seriler de bulunuyor.

Ekran karşısında geçen yılların ardından dünyayı piksel piksel görmeye başladıysanız 350 euro  (775 TL) fiyat etiketiyle satılmakta olan bu çerçeveleri bir deneyin. Görüşünüzü düzeltmeseler bile en azından karşınızdakilere sizin özgün bakış açınız hakkında bir fikir verebilirler.

Samal Design

 

Tasarımcı: Dzmitry Samal

İZLE
İmrendiren Tasarım Oyuncak Koleksiyonu
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası