Sokak Stili ve Yüksek Modanın Yeni Buluşması: Chanel Pharrell

Pharrell'ın Chanel için tasarladığı eforsuz, cesur, rahat ve cinsiyet sınırlarını ortadan kaldıran Chanel Pharrell koleksiyonunu keşfedin.

27 Mart 2019

19-03/27/pharrell-chanel-colection-1553663266.jpg
Fotoğraf: Chanel

Sokak stili yüksek moda içine kök salmaya kararlı. Markalar arası iş birliği furyası bu kez sokak stiliyle ikonikleşen bir isim Pharrell Williams ve moda dünyasının dev ismi Chanel’in kapsül koleksiyonuyla devam ediyor. İşte karşınızda 'Chanel Pharrell'.

19-03/27/chanel-pharrell-price-release-date-03.jpg
Fotoğraf: Chanel

Pharrell, Chanel’in sadık yüzleri ve marka elçileri arasında, ki kendisi geçtiğimiz yıllarda Adidas ve Chanel isimlerini buluşturan bir sneaker tasarımına da imza atmıştı. Markanın Gabriel çantasını Cara Delevingne, Kristen Stewart ve Caroline de Magriet ile tanıtan başarılı müzisyen, şimdiyse kendi koleksiyonu için Chanel objektifinin karşısında. Chanel Pharrell koleksiyonu hakkında bilmeniz gereken bazı detaylar var. Bu koleksiyonun isim babası Karl Lagerfeld ve 'Chanel Pharrell', köklü moda evinin tarihinde gerçekleştirdiği ilk ortak koleksiyon. Chanel'in ilk iş birliği için ünlü bir tasarımcı ya da kült bir marka yerine bir müzisyeni tercih etmiş olması oldukça merak uyandırıcı.

19-03/27/chanel-pharrell-price-release-date-08.jpg
Fotoğraf: Chanel

Chanel’in klasik kodlarından ayrışırken markanın artizan duruşunu efrosuz sokak silüetleriyle buluşturan Pharrell karşımıza daha genç, modern ve biraz da cesur parçalarla çıkıyor. Pharrell bu koleksiyonu ‘Tasarımlar için Unisex diyebiliriz. Bu koleksiyonda cinsiyetler arası keskin çizgiler yok, neden olsun ki? Markalar sınır koyucu duvarlar örmemeli, aksine birleştirici köprüler kurmalı. Gabrielle ve Karl sınırları zorlamaktan çekinmiyordu, ben de farklılığa kapı açmaktan korkmuyorum. Eskiden Chanel’in kadın koleksiyonlarından ceketleri kombinlerimde kullanırdım, sanırım bu koleksiyonla işim daha kolaylaşacak.’ sözleriyle anlatıyor.

19-03/27/chanel-pharrell-price-release-date-09.jpg
Fotoğraf: Chanel

Asit sarılar, fuşya, kırmız ve saks mavi gibi saturasyonu yüksek ana tonlar yanında sokak giyiminin anahtar parçaları ve logomania detayları ürün ailesinde göze çarparken, koleksiyonun bir diğer önemli detayı da yüksek dozda kullanılan aksesuarlar; sonuçta Williams kendisini bir aksesuar adamı olarak tanımlıyor. 

 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör

Pharrell Williams (@pharrell)'in paylaştığı bir gönderi ()

Koleksiyon haberlerini birkaç ay önce almış olsak da görünümlere ait detaylar geçtiğimiz gün yayınlanan kampanya filmiyle ortaya çıktı. Film resmi olarak perşembe günü yayınlanacak ancak ünlü müzisyen Instagram hesabından filmin ufak bir kısmını paylaştı bile. Kampanyanın hikayesi için Pharrell’ın ikinci evi olarak nitelendirdiği Japonya çıkışlı animasyon film Akira ve Tokyo’ya özel scooterlardan ilham alınmış. Bu genç, modern ve köprü kuran koleksiyon ilk olarak 29 Mart’ta Chanel’in yeni açılacak Seul mağazasında satışa çıkacakken koleksiyon tüm dünyada seçili mağazalarda 4 Nisan’da moda tutkunlarıyla buluşacak. 


Podyumdan İlhamla Ev Stilinden Sokağa Geçiş

MODA | Podyumdan İlhamla Ev Stilinden Sokağa Geçiş

Wimbledon'ın Stil Sahibi Erkekleri

MODA | Wimbledon'ın Stil Sahibi Erkekleri

Bu İşbirliği Yeni Bir Alışkanlığın Habercisi Olabilir Mi?

MODA | Bu İşbirliği Yeni Bir Alışkanlığın Habercisi Olabilir Mi?

Plaj Çantanızda Bulunması Gerekenler

MODA | Plaj Çantanızda Bulunması Gerekenler

İlk Dijital Moda Haftasından Neler Öğrendik?

MODA | İlk Dijital Moda Haftasından Neler Öğrendik?

Matthew Williams ve Givenchy Birlikteliğine İlk Bakış

MODA | Matthew Williams ve Givenchy Birlikteliğine İlk Bakış

Daha Fazla Göster