Volvo 360c Concept ile Geleceğe Hazırlanın
Otomobil

Volvo 360c Concept ile Geleceğe Hazırlanın

Volvo Cars, yeni aracı 360c Concept ile geleceğin vizyonunu değiştirmeye hazırlanıyor.

Summer Challenge by Volvo etkinliği kapsamında son buluşmasını Hillside Beach Club’da gerçekleştiren Volvo Car Turkey, yeni aracı 360c Concept’ı ve geleceğin dünyasına dair öngörülerini anlattı.  

İsveçli otomobil üreticisi Volvo Cars, Volvo otonom sürüş ve daha ötesi için geliştirilen 360c Concept ile yepyeni bir hayali gerçek kılmaya hazırlanıyor. Bu hedefe göre Volvo, 2020 yılında yeni nesil bir otomobil içerisinde hiçbir ciddi yaralanmanın olmaması ve hiç kimsenin hayatını kaybetmemesi için güvenlik açısından etkileyici gelişmelere imza atacak. Güvenlik teknolojilerindeki öncü rolünü 1959 yılında üç noktalı emniyet kemerini icat ederek kanıtlayan Volvo Cars, şimdi de en önemli güvenlik gelişmelerini otonom sürüş alanında sağlamayı hedefliyor.

Volvo’nun öngörüsüne göre; otonom teknoloji bir gecede değil kademeli olarak hayatımıza girecek. Bu yüzden tam otonom sürüşe sahip otomobiller gelecekte karışık bir trafik ortamına dahil olacak ve sürücüsüz otomobiller yolu diğer kullanıcılarla birlikte paylaşacaklar.

18-10/04/volvo-360c-concept-6-1538656354.jpg

 Bakış açınız 360 derece değişseydi seyahat nasıl olurdu?

Günümüzde uzak mesafeler için tercih edilen seyahat biçimi bildiğimiz gibi havayolu. Ancak havayolu olmadan uzun mesafe yolculuklar yapabileceğiniz bir dünya hayal edin. Havaalanı güvenlikleri, kuyrukta saatlerce beklemeler ve gürültülü, sıkışık uçaklar olmayan bir dünya. Bunun yerine sizi evinizin kapısından alıp gideceğiniz yerin kapısına kadar götürecek, tamamen kendinize ait, özel bir birinci sınıf kabinde seyahat etmeye ne dersiniz? Üstelik karayoluyla…

Volvo Cars’ın yeni Volvo 360c Concept ile tanıttığı otonom seyahatin geleceği işte bu vizyona göre şekilleniyor. Otonom, elektrikli, bağlantılı ve güvenli bir sürüşe sahip Volvo 360c Concept,geleceğin seyahat biçimini değiştirmek için hazırlanıyor.

Volvo 360c’nin temelinde, otonom ve tam elektrikli bir otomobil yer alıyor. Direksiyon simidinin ve içten yanmalı bir motorun olmaması, konsepte tasarım özgürlüğü verirken, yolcuların geleneksel olarak ikili ya da üçlü koltuklarda oturması zorunluluğunu da ortadan kaldırıyor ve tamamen yeni bir tasarım oluşturma imkânı sunuyor.

360c, otonom sürüşe sahip otomobillerin dört potansiyel kullanım şeklini –uyku ortamı, mobil ofis, oturma odası ve eğlence ortamı- birlikte sunarken, insanların seyahat yöntemlerini de yeniden hayal etmelerini sağlıyor.

Volvo Cars’a göre insanlığın bu hayali yaşamasına çok az kaldı. Tam otonom sürüş deneyiminin yaşanabileceği otomobillerin 2021 yılında belirlenmiş yollarda trafikte olması hedefleniyor.

 

İZLE
Fiat 500L ile şehirde mola
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası