Erkeğin Yeni Kokusu: Mr. Burberry

Mr. Burberry, klasik İngiliz parfümünü beklenmedik bileşenlerle harmanlıyor.

11 Nisan 2016

Erkeğin Yeni Kokusu: Mr. Burberry

Modern, sofistike ve duygusal; taze hoş bir greyfurt notasıyla başlayan koku, topraksı güveotu ve tütsülü guayak ağacının baştan çıkarıcı alt notalarıyla sonlanıyor. Mr. Burberry, markanın Kreatif Direktörü ve CEO'su Christopher Bailey ve parfümör Francis Kurkdjian tarafından birlikte yaratıldı. 

Bailey’e göre; Mr. Burberry kokusu zamanın Burberry erkeğini her şeyiyle yansıtıyor. Zarifliği asi ruhuyla harmanlayan, karşıtlıkları bir arada taşıyan bir beyefendi... Yaşadığı kent Londra'nın şekillendirdiği stil ve karakteri; ince, duygusal ve umarsız…

KOKU

Francis Kurkdjian’a göre; Mr. Burberry yapısında modern ama klasik bir İngiliz çizgisi taşıyor. Mr. Burberry çağdaş ve erkeksi bir duygusallığı yansıtıyor.

Üst notalarında greyfurt, tarhun ve kakule bulunuyor. Çarpıcı parlaklığıyla zarif Mr. Burberry, atmosferin ahengini canlandırıcı greyfurt ile belirliyor. Kokunun etrafında oluşturduğu erkeksi ahenk, kakulenin baharatlı hissi ile sofistike havaya bürünüyor.

Orta notalarında huş yaprağı, hint cevizi yağı ve sedir ağacı bulunuyor. Alt notalarında ise vetiver, guayak ağacı ve sandal ağacı bulunuyor. Hafif ve parlak alt nota, vetiverin enerjik çekiciliğine övgüde bulunuyor. Guayak ağacı ile derinleşen koku, pürüzsüz topraksı hissinden taviz vermeden zengin tütsülü bir karaktere bürünüyor.

FİLM

Mr. Burberry’nin reklam kampanyası, Londra'da Oscar® ve Turner ödülleri sahibi İngiliz yönetmen Steve McQueen tarafından çekildi. Filmde İngiliz oyuncu ve müzisyen Josh Whitehouse ve İngiliz model ve oyuncu Amber Anderson baş rol oynuyor.

"Film, 70mm film ile çekildi. Dünyada bu kameralardan yaklaşık olarak altı tane olduğu düşünüldüğünde, bu eşsiz bir teklifti. Yapmak istediğim şey, bu iki aşığın özel ve şehvetli bir anı üzerine yoğunlaşmaktı; mahrem ama gerçekten masalsı bir an üzerine." - Steve McQueen

ŞİŞE

Parfüm şişesi, simgeleşmiş heritage trençkot ve onun özel tasarım ayrıntılarından ilham alınarak tasarlandı. Cesur kemik görünümlü kapak, trençkotun özgün düğmelerini hatırlatırken; elle bağlanan ve İngiliz dokuması gabardin rengi fiyongu ise 100 yılı aşkın bir süre önce Thomas Burberry tarafından icat edilen kumaşa bir övgü niteliğindedir.

16-04/11/2016_mr_burberry_campaign_look_a.JPG

MÜZİK

Filmin müzikleri kampanyaya özel olarak İngiliz şarkıcı ve söz yazarı Benjamin Clementine tarafından yapıldı. Benjamin Clementine'den özel bir film müziği, ‘I Won’t Complain’.

Burberry ailesinin yakın fertlerinden Benjamin, Londra'daki Burberry Bahar/Yaz 2015 erkek giyim defilesinde ve Burberry “London in Los Angeles” etkinliğinde Nisan 2015'te sahne almıştı.

BAKIM SERİSİ
- BURBERRY YÜZ NEMLENDİRİCİ 75ML

Mr. Burberry kokusunu zarifçe taşırken günlük kullanıma uygun aloe vera da dahil olmak üzere birçok nemlendirici içeriğin karışımı ile cildin nem seviyesini yükseltir.

Temizleme veya tıraştan sonra uygulanır; Mr. Burberry Yüz Nemlendirici cildi rahatlatır ve tazeler.

- BURBERRY SAKAL YAĞI 30ML

Sakal bakımı ve onarımı için susam, jojoba ve argan yağlarının karışımından oluşan hafif ve gressiz formülü, sakalınızı yumuşatır ve şekillendirirken cildinizi nemlendirir. Mr. Burberry'nin ince dokunuşu sayesinde koku hafif ama kalıcı bir şekilde iz bırakır.

Sakalı yumuşatmak, onarmak ve nemlendirmek için az miktarda nazikçe uygulamak yeterlidir. İyi görünümü daima korumak için ihtiyaç oldukça uygulanması tavsiye edilir.


Her Okazyona Uygun En İyi 6 Parfüm

PARFÜM | Her Okazyona Uygun En İyi 6 Parfüm

Bakımlı Erkeklere: Kalıcı Parfümün 5 Altın Kuralı

PARFÜM | Bakımlı Erkeklere: Kalıcı Parfümün 5 Altın Kuralı

İkonik Centilmenlerin İkonik Parfümleri

PARFÜM | İkonik Centilmenlerin İkonik Parfümleri

Dior ve Robert Pattinson Yeniden Bir Arada

PARFÜM | Dior ve Robert Pattinson Yeniden Bir Arada

Doğru Parfümü Bulmak için 7 İpucu

PARFÜM | Doğru Parfümü Bulmak için 7 İpucu

2019’un En Dikkat Çeken Parfümleri

PARFÜM | 2019’un En Dikkat Çeken Parfümleri

Daha Fazla Göster